18-11-2021

MALÝ, ŠIROKOÚHLÝ, KREATIVNÍ. DOPOSUD NEJMENŠÍ OBJEKTIV ŘADY Z S PEVNOU OHNISKOVOU VZDÁLENOSTÍ

Amsterdam, Nizozemsko, 18. listopadu 2021: Společnost Nikon dnes uvedla doposud nejmenší a nejlehčí objektiv řady Z formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností¹: NIKKOR Z 28 mm f/2,8 Tento vypravěč příběhů je ideálním objektivem pro každý den. Širokoúhlý, ale ne příliš, velmi cenově dostupný, a nečekaně výkonný objektiv je připraven na vše od pouličních scén až po krajiny a situační portréty.

Tento světelný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 28 mm nabízí široký obrazový úhel, který je ideální pro zobrazení větší části scény, zatímco nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,19 m je skvělá na dramatické záběry zblízka. Kombinace bajonetu Nikon Z a světelnosti f/2,8 se zaoblenými lamelami clony umožňuje tvůrcům i za nízké hladiny osvětlení ostře zobrazit objekt na pozadí s neuvěřitelně jemným a přirozeně působícím bokehem.

Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 umožňuje rovněž snadno pořizovat skvěle vypadající video záznamy. Ohnisková vzdálenost 28 mm je filmová klasika, a s takto lehkým objektivem si může každý zvolit, jestli bude natáčet z ruky nebo s použitím gimbalu.

Souhrn hlavních klíčových vlastností: NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Širokoúhlý objektiv s vysokou světelností f/2,8: ohnisková vzdálenost 28 mm umožňuje snímat širokoúhlé záběry s bohatými barvami a kontrastem.
Extrémně snadná přenosnost: objektiv je dlouhý přibližně 43 mm a váží přibližně 155 g. Je dostatečně malý na to, abyste jej mohli mít trvale na fotoaparátu nebo si jej dali do kapsy u kabátu.
Nádherný bokeh: bajonet Nikon Z s velkým průměrem, světelnost f/2,8 a 7lamelová clona produkují nádherně jemný a přirozeně působící bokeh.
Vynikající možnosti pro snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,19 m umožňuje zaostření blízkých objektů.
Rychlé a tiché automatické zaostřování: díky mimořádně tichému krokovému motoru a schopnosti  bajonetu Z využít vice světla je zaostřování rychlé, přesné a tiché.
Vynikající možnosti pro video: změna ohniskové vzdálenosti během přeostřování je eliminována, takže lze přeostřovat bez znatelného vlivu na obrazový úhel.
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 42 mm na formátu DX: při použití objektivu na mirrorless fotoaparátech Nikon Z formátu DX nabízí objektiv obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 42 mm na formátu FX.
Snadné ovládání: zaostřování, clonu, korekci expozice nebo citlivost ISO lze nastavit pomocí nehlučného ovládacího prstence.
Kvalitní ochrana: objektiv je utěsněn proti prachu a vodním kapkám.²

SPOLEČNOST NIKON

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy, systémové příslušenství a sportovní optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.

¹ Mezi objektivy NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdáleností pro fotoaparáty mirrorless s výměnnými objektivy dostupnými k 18. listopadu 2021.
² Nelze zaručit odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě ve všech situacích a za všech podmínek.