28-10-2021

Nikon vyvíjí superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S pro bajonet Nikon Z

Amsterdam, Nizozemsko, 28. října 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje vývoj superteleobjektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S pro fotoaparáty mirrorless formátu Nikon FX, které využívají upevňovací bajonet Nikon Z.

* Vzhled skutečného výrobku se může od výše uvedeného obrázku lišit.

NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S, první superteleobjektiv NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdáleností, patří do řady S objektivů NIKKOR Z, která se vyznačuje špičkovou optikou výkonností. Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S slibuje přirozeně působící snímky výjimečné kvality s vynikající reprodukcí neostrých míst obrazu (bokeh) a vysokým rozlišením.

Objektiv je vybaven novými optickými vrstvami, které poskytují nejvyšší antireflexní účinnost v historii firmy Nikon. Díky vynikající operativnosti a konstrukci podporující záznam videa nabízí objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S vše potřebné pro vyjádření veškerých tvůrčích záměrů profesionálních fotografů.

Nikon i nadále pokračuje v úsilí o posouvání hranic optické výkonnosti a plní potřeby uživatelů, a přispívá tak k rozvoji fotografické kultury s cílem rozšiřovat možnosti tvůrčího vyjádření.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.