28-10-2021

NIKON UVÁDÍ VÝKONNÝ KOMPAKTNÍ OBJEKTIV SE ZOOMEM ŘADY S

Amsterdam, Nizozemsko, 28. října 2021: Společnost Nikon dnes uvedla svůj nejnovější objektiv se zoomem, všestranný NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S. Díky lehké konstrukci, pokročilé optice a širokému rozsahu zoomu je tento objektiv vhodný pro libovolné nasazení. Při jeho použití tak zachytíte bez nutnosti výměny objektivu všechny potřebné úhly během fotografování libovolných objektů od historické architektury a pouličních motivů až po detailní portréty a rozsáhlé krajiny.

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S je výkonný univerzální objektiv pro cestování. Nabízí pevnou světelnost f/4 a jeho konstrukce předurčená pro kontrolovanou tvůrčí práci poskytuje výsledky s vysokou mírou detailů. Objektiv se vyznačuje plynulým ovládáním a kombinovaným zaostřovacím systémem, který zajišťuje neuvěřitelně rychlé a přesné automatické zaostřování v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

Díky kombinaci vysokého výkonu a lehkého a kompaktního těla je NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S „připraven cestovat“ s fotografy stejně jako s videografy. Nabízí vynikající výkon pro video s téměř zcela eliminovanými změnami ohniskové vzdálenosti během přeostřování a zaručuje tak konzistentní obrazový úhel při přeostřování během záznamu. Pokud přecházíte z interiérů do exteriérů nebo mezi tmavšími a jasnějšími scénami, dovoluje stabilní řízení expozice přirozené změny jasu pro získání krásně působící stopáže.

Antireflexní vrstvy Nikon ARNEO a Nano Crystal Coat navíc potlačují výskyt reflexů a závoje vlivem parazitního světla dopadajícího z libovolného směru a zaručují perfektní brilanci obrazu.

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S je utěsněn proti prachu a kapající vodě a fluorová vrstva Nikon na předním optickém členu odpuzuje nečistoty a snadno se čistí.

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S – jeden objektiv, nekonečné možnosti:

• Objektiv s širokým rozsahem zoomu od širokoúhlého objektivu po střední teleobjektiv s vynikající optikou
• Vynikající obraz v širokém rozsahu ohniskových vzdáleností
• Pevná světelnost f/4 nabízející všestrannost a umožňující hbitost při fotografování
• Konzistentní chování zoomu při záznamu videa i fotografování
• Malá nejkratší zaostřitelná vzdálenost a největší měřítko zobrazení 1 : 2,5
• Všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 24–120 mm
• Vynikající výkonnost pro video s téměř eliminovanými změnami ohniskové vzdálenosti při přeostřování
• Přizpůsobitelné ovládací prvky zahrnující speciální funkční tlačítko a příkazový kroužek, kterým lze přiřadit různé funkce na základě preferencí uživatelů
• Snadno přenosné, lehké a kompaktní tělo
• Kombinovaný zaostřovací systém využívající dvě poháněné jednotky automatického zaostřování pro rychlé a přesné automatické zaostřování
• Antireflexní vrstvy Nikon ARNEO a Nano Crystal Coat potlačující výskyt reflexů a závoje
• Utěsnění proti prachu a kapající vodě plus fluorová vrstva Nikon odpuzující nečistoty

Dnes v 18:00 proběhne na kanálu YouTube společnosti Nikon Europe krátký živý přenos obsahující živý videochat s otázkami a odpověďmi souvisejícími s uvedením fotoaparátu Z 9.

5. listopadu mezi 13:00 – 21:00 proběhne exkluzivní virtuální akce #NikonDays, která bude oslavou celého systému Z včetně nejpokročilejší vlajkové lodi firmy, fotoaparátu Nikon Z 9.

Profesionálové i fotografičtí nadšenci si budou moci vychutnat setkání ve francouzštině, angličtině a němčině. Přední fotografové Nikon v oblasti fotografie divokých zvířat, sportu, automobilů, módy a svatební fotografie z celé Evropy povedou kurzy a kulaté stoly prostřednictvím aplikace Zoom. Součástí akce budou rovněž podrobné pohledy na fotoaparát Z 9, systém Z a plán vývoje objektivů.

Účast na akci je k dispozici zdarma. Středobodem plánované inspirující a bohaté aktivity budou rady a návody, jak mohou fotografové bez ohledu na konkrétní motiv realizovat svůj tvůrčí potenciál na statických snímcích a videu.

Pro účast na akci si zaregistrujte své místo zde: https://nikondays.nikoneurope.com
Pro získání kompletního rozvrhu akce navštivte webovou stránku https://nikondays.nikoneurope.com

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.