13-10-2021

NIKON PŘIDÁVÁ DO SVÉ ŘADY NIKKOR Z VŠESTRANNÝ OBJEKTIV FORMÁTU DX SE ZOOMEM

Amsterdam, Nizozemsko, 13. října 2021: Společnost Nikon dnes představila objektiv NIKKOR Z DX 18–140 mm f/3,5–6,3 VR, který nabízí vynikající kvalitu obrazu a všestrannost pro uživatele pracující se širokoúhlými a základními ohniskovými vzdálenostmi i teleobjektivy.

Tento pokročilý objektiv formátu DX je ideálním společníkem pro cestování a nabízí vynikající optiku pro fotografování blízkých i vzdálených objektů, což znamená, že jej lze použít v libovolných fotografických situacích – od rozsáhlých krajin až po detailní portréty.

Objektiv je ideální pro uživatele přecházející z fotografování chytrými telefony, je snadno použitelný a odstraňuje nutnost nošení rozměrné brašny s vybavením. Hmotnost objektivu je pouhých 315 g a rozsah jeho ohniskových vzdáleností 18–140 mm poskytuje optimální vyvážení mezi nízkou hmotností pro vynikající přenosnost a schopností zachytit všechny typické motivy při cestování.

Vestavěný systém redukce vibrací potlačuje účinky chvění rukou a fotoaparátu a umožňuje uživatelům fotografovat časy závěrky až o 5 EV delšími než obvykle. Výsledkem jsou ostré a nerozmazané snímky i za špatného osvětlení, ať již jde o zachycení atmosféry interiérů nebo fotografování panoramat nočních měst.

NIKKOR Z DX 18–140 mm f/3,5–6,3 VR rovněž podporuje záznam ostrých a plynulých videí, čímž se ještě více rozšiřuje všestrannost objektivu. Automatické zaostřování je rychlé a v kombinaci s funkcí zaostřování s detekcí očí fotoaparátů řady Z brilantně zaostřuje přesně tam, kam potřebujete. Výsledkem je vynikající stopáž z cest a dobrodružných výprav.

Objektiv formátu DX je konstruován s přihlédnutím k ochraně proti klimatickým vlivům a obsahuje účinné utěsnění proti prachu a kapající vodě, takže jej lze použít ve většině možných prostředí.

NIKKOR Z DX 18–140 mm f/3,5–6,3 VR – váš dokonalý společník na cesty:

• Všestranný objektiv formátu DX se zoomem a vynikající optikou
• Kompaktní a lehké tělo, ideální pro cestování
• Výkonný 7,8× zoom pro větší přiblížení k objektu než doposud
• Působivá nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,2 m při použití širokoúhlých ohniskových vzdáleností
• Systém redukce vibrací umožňující fotografovat s využitím až o 5 EV delších časů závěrky než obvykle bez účinků chvění fotoaparátu
• Elektromagnetický mechanismus clony využívající signály z fotoaparátu pro ještě přesnější ovládání clony a konzistentně stabilní řízení expozice
• Vynikající objektiv pro video i statické snímky se snadno použitelnými ovládacími prvky
• Těsnění proti prachu a kapající vodě

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.