18-10-2022

SPOLEČNOST NIKON VYSTAVÍ NA KONFERENCI ADOBE MAX 2022 NOVÉ TECHNOLOGIE FOTOAPARÁTU Z 9

Amsterdam, Nizozemsko, 18. října 2022: Společnost Nikon s potěšením oznamuje výstavu fotoaparátu Nikon Z 9¹, při jejíž příležitosti bude představena nová funkce zabezpečení vytvářená ve spolupráci s iniciativou Content Authenticity Initiative (CAI) jako opatření proti nárůstu dezinformací, plagiátorství a porušování autorských práv.

CAI je společenství, které si klade za cíl zabránit nárůstu dezinformací. Za tímto účelem chce zavést globální systém umožňující zjistit původ a práva dat digitálního obsahu.

Fotoaparát Z 9 bude předváděn na letošní konferenci Adobe MAX 2022 Creativity Conference v Los Angeles.

Společnost Nikon věří v ochranu práce jednotlivců a společností, a to nejen v oblasti průmyslu zabývajícího se prací s obrazem, ale i v ostatních oblastech. Tento vývoj navazuje na významný okamžik v říjnu 2021, kdy se společnost Nikon stala prvním výrobcem fotoaparátů, který přijal členství ve sdruženích CAI a C2PA (Coalition for Content Provenance and Authenticity) pro ochranu práv tvůrců obsahu a spotřebitelů s využitím informací o právech a původu digitálních dat.

Nikon vyvíjí funkci, která podporuje ověření autentičnosti snímků přidáním informací o jejich zdroji a původu. Usnadnění detekce falšování a neautorizovaného použití snímků stejně jako kontrola faktů pomohou chránit snímky před zneužitím.

Nikon bude i nadále pokračovat ve svém úsilí o vyřešení těchto problémů podporou vývoje své funkce pro ověření původu snímků. Navíc bude Nikon přispívat k dalšímu rozvoji obrazové kultury prací směřující k vybudování společnosti, ve které tvůrci, vydavatelé i média budou schopni provozovat bez problémů své tvůrčí a podnikatelské aktivity.

¹ Cílem výstavy společnosti Nikon je oznámit probíhající vývoj funkce pro ověření původu obrazových dat. Použití fotoaparátu Nikon Z 9 při této výstavě neznamená ani nenaznačuje, že tento konkrétní model fotoaparátu bude někdy danou funkcí vybaven.

Iniciativa CAI

Content Authenticity Initiative je společenství tvůrců, technologů, novinářů a aktivistů, které si klade za cíl zabránit nárůstu dezinformací. Za tímto účelem chce zavést globální systém umožňující zjistit původ a práva dat digitálního obsahu. Více informací viz webové stránky contentauthenticity.org/

Sdružení C2PA

Sdružení Coalition for Content Provenance and Authenticity je těleso poskytující otevřené technické standardy a projekt Joint Development Foundation, které hledá možnosti, jak zamezit šíření zavádějících informací on-line prostřednictvím vývoje technických standardů pro certifikaci zdrojů a původu digitálního obsahu. Více informací viz webové stránky c2pa.org/

Společnost Adobe

Adobe mění svět prostřednictvím digitálních zážitků. Další informace viz webové stránky http://www.adobe.com

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.