09-11-2022

NIKON VĚNUJE S ROZŠIŘUJÍCÍ SE NABÍDKOU FOTOAPARÁTŮ MIRRORLESS NOVÝ POHLED IKONICKÉMU FOTOAPARÁTU A OBJEKTIVU

Amsterdam, Nizozemsko, 9. listopadu 2022: Společnost Nikon dnes uvedla do své stále rostoucí nabídky dva nové výrobky, které byly inspirovány oblíbenými filmovými modely značky. Novinku v řadě představuje černá verze ikonického fotoaparátu Nikon Z fc a objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) – kompaktní a lehký objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vynikající kvalitou obrazu a všestranností. Obě verze kombinují inovativní technologie, které jsou synonymem řady Nikon Z, a působivý design ve stylu retro.

Z fc Black Edition

Fotoaparát mirrorless Z fc byl prvním modelem řady Z kombinujícím „historický“ design s pokročilými technologiemi přístrojů mirrorless – byl nejen ideální pro fotografování a záznam videa, ale zákazníci si jej také velmi oblíbili. Po vysoce úspěšné loňské stříbrné verzi splňuje požadavky zákazníků uvedení černé verze, která je exkluzivně určena pro obchod Nikon Store a odráží ambici společnosti Nikon zaujmout ještě více fotografů nadčasovým fotoaparátem Z fc. Navíc bylo přidáno šest nových barev koženkových polepů, dostupných exkluzivně pro model Z fc Black Edition – celkem tedy bude k dispozici 12 barevných variací stříbrné a černé verze fotoaparátu Z fc.

NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) s lehkou konstrukcí a vynikající optickou výkonností je ideální pro portréty a další statické objekty, kde poskytuje vynikající výsledky bez ohledu na nastavení. Pevná světelnost f/2 umožňuje fotografům dosahovat vynikající reprodukce neostrých míst obrazu a ohnisková vzdálenost 40 mm odpovídající na formátu DX krátkému teleobjektivu zdůrazňuje hlavní objekt.

Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) rovněž nabízí vnější design odvozený od klasických objektivů NIKKOR, které byly na trhu ve stejné době jako filmový fotoaparát Nikon FM2 – historický model inspirující design přístroje Z fc. Jeho příchod rozšiřuje nabídku objektivů, které jsou vhodné pro design ve stylu retro fotoaparátu Z fc.

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost objektivu nejen dobře vypadají, ale jsou rovněž perfektní pro cestující uživatele. Rychlé a přesné automatické zaostřování a tělo odolné proti prachu a kapající vodě navíc umožňují skloubit používání objektivu s libovolným životním stylem a zvýšit tak radost z fotografování.

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

- Využití historického designu odpovídajícího fotoaparátu Z fc a převzatého z klasických objektivů NIKKOR prodávaných ve stejné době jako fotoaparát FM2.
- Vysoká světelnost f/2 a 9lamelová irisová clona poskytující vynikající reprodukci neostrých míst obrazu a kruhovou reprodukci bodových zdrojů světla.
- Ohnisková vzdálenost 40 mm nabízející obrazový úhel ideální pro portréty, momentky a další snímky nejrůznějších objektů.
- Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 60 mm při nasazení na fotoaparát formátu APS-C/DX.
- Kompaktní a lehké provedení s celkovou délkou přibližně 45,5 mm a hmotností přibližně 170 g.
- Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,29 m umožňující přiblížení k objektu.
- Využití krokového motoru STM umožňující rychlé a přesné automatické zaostřování se slabými provozními zvuky při zachování kompaktních rozměrů těla.
- Konstrukce odolná proti prachu a kapající vodě pro jistější použití na libovolných místech.
- Funkce jako nastavení clony a korekce expozice přiřaditelné příkazovému kroužku.
- Konstrukce přizpůsobená záznamu videa s extrémně tichým provozem, účinným potlačením změny velikosti obrazu při přeostřování a stabilní expozicí.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a řada objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.