02-11-2022

NIKON UVÁDÍ GRIP PRO DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ MC-N10 PRO VIDEOGRAFY

Amsterdam, Nizozemsko, 2. listopadu 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením oznámila uvedení gripu pro dálkové ovládání MC-N10 – nového příslušenství pro videografy a filmaře. Tento lehký a spolehlivý grip je perfektní v každém nasazení a umožňuje uživatelům bezproblémově ovládat fotoaparát Nikon mirrorless uprostřed kamerového držáku.¹

Bez ohledu na to, jestli pracujete samostatně nebo v rámci malého týmu, můžete ovládat všechna hlavní nastavení videa prostřednictvím známé sady tlačítek na gripu MC-N10. Mezi dostupné funkce patří ty, které jsou normálně ovládány pomocí tlačítek na zadní straně fotoaparátu, stejně jako nastavení přiřazená voličům nebo tlačítkům Fn na fotoaparátu. Rozeta standardu ARRI umožňuje rychlé změny pozice gripu, zatímco voliče bez záskoků na gripu udržují ticho na scéně.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje: "Tento nový grip pro dálkové ovládání otevírá možnosti pro videografy pracující s minimální sadou vybavení a malým týmem. Jeho lehká konstrukce a komfortní držení poskytují optimální ovladatelnost pro sledování objektu a panorámování bez starostí."  

Souhrn klíčových funkcí – grip pro dálkové ovládání MC-N10

Grip pro dálkové ovládání určený pro video: umožňuje ovládat klíčové funkce pro video přímo na gripu.
Lehké provedení: hmotnost cca 310 g s dvěma vloženými bateriemi AA.
Vysoká všestrannost: standardní rozeta ARRI usnadňuje rychlou změnu pozice. Voliče bez záskoků nabízejí tiché ovládání.
12 hodin provozu: dlouhé doby snímání s dvěma vloženými bateriemi AA.
Stabilní připojení: grip se připojuje k fotoaparátu Nikon prostřednictvím rozhraní USB-C, které zajišťuje spolehlivé ovládání v libovolném snímacím prostředí.

¹ Grip pro dálkové ovládání MC-N10 je době uvedení na trh kompatibilní s fotoaparáty Z 9, Z 7II a Z 6II. Pro ovládání fotoaparátu Z 9 pomocí toho gripu je nutná aktualizace firmwaru.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.