26-10-2022

NIKON UVÁDÍ FIRMWARE VERZE 3.00 PRO FOTOAPARÁT MIRRORLESS NIKON Z 9 FORMÁTU FX

Amsterdam, Nizozemsko, 26. října 2022: Společnost Nikon dnes oznámila uvedení firmwaru verze 3.00 pro vlajkovou loď fotoaparátů mirrorless formátu FX, přístroj Nikon Z 9.

Nová aktualizace firmwaru nabízí působivé nové funkce pro video i statické snímky, stejně jako zlepšenou operativnost a funkce zobrazení reagující na potřeby uživatelů.

Mezi nové funkce video patří redukce vysokofrekvenčního blikání a zoom s vysokým rozlišením¹ – funkce umožňující zoomování s vysokým rozlišením, která účinně rozšiřuje rozsah dlouhých ohniskových vzdáleností bez ohledu na použitý objektiv. Mezi nové funkce pro statické snímky patří přidání možnosti C60 do funkce rychlého sériového snímání+² – umožňující rychlé sériové snímání frekvencí přibližně 60 sn./s ve formátu DX.

Aktualizace firmwaru rovněž nabízí uživatelům komfortnější pracovní postup s vylepšenými možnostmi přehrávání snímků pořízených v sériích v režimu sériového snímání.

Pro splnění požadavků profesionálů na vylepšené zobrazení a operativnost byl zvýšen počet tlačítek použitelných jako uživatelské ovládací prvky a rozšířen počet přizpůsobitelných funkcí. Kromě toho lze snímky a menu i zobrazit v režimu přehrávání ve svislé orientaci a byly přidány nové možnosti velikostí obrazu pro formát DX. Mezi další vylepšení patří rozšířený limit automatického zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení a redukce přeostřování na překážku v popředí, která krátkodobě zakryje zamýšlený objekt.

Tato aktualizace demonstruje trvalé úsilí společnosti Nikon splňovat potřeby uživatelů prostřednictvím optimálně načasovaných aktualizací firmwaru s nabídkou špičkových funkcí v oboru.

¹ Funkce zoomu s vysokým rozlišením je k dispozici pouze při záznamu videa při nastavení typu souboru videa ProRes 422 HQ 10 bitů (MOV), H.265 10 bitů (MOV), H.265 8 bitů (MOV) nebo H.264 8 bitů (MP4) s obrazovým polem nastaveným na FX (36×24). Na některé funkce fotoaparátu se vztahují omezení.
² S automatickou expozicí a sledováním objektu pouze při nastavení kvality obrazu JPEG Normální. Maximální počet snímků, které lze pořídit v jedné sérii, je menší než lze dosáhnout v režimu rychlého sériového snímání. Doporučuje se použít paměťovou kartu doporučenou společností Nikon.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů řada NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.