06-07-2022

NIKON UVÁDÍ NEJNOVĚJŠÍ AKTUALIZACI FIRMWARU PRO FOTOAPARÁT Z 9

Amsterdam, Nizozemsko, 6. července 2022: Společnost Nikon s potěšením oznamuje uvedení firmwaru verze 2.10 pro vlajkovou loď fotoaparátů mirrorless formátu FX, přístroj Nikon Z 9.

Aktualizace zavádí novou funkci redukce vysokofrekvenčního blikání, která při aktivaci v režimu fotografování umožňuje jemně přizpůsobovat časy závěrky v menších krocích. Dříve bylo možné měnit časy závěrky v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV, nové vylepšení však umožňuje uživatelům přizpůsobovat časy závěrky v minimálních krocích po 1/96* EV.

Schopnost upravovat časy závěrky přesněji než doposud umožňuje kontrolovat účinky blikání – i když se při fotografování nacházejí v záběru světelné informační panely a vysokofrekvenční LED osvětlení.

Aktualizace rovněž zlepšuje výkonnost sledování automatického zaostřování, obzvláště při fotografování malých objektů – zejména těch, které zabírají pouze minimální část obrazového pole. Zlepšila se rovněž přesnost zaostřování s detekcí očí nebo tváří při použití v režimu kontinuálního zaostřování (AF-C). Tyto aktualizace pomohou fotografům a videografům dosáhnout stabilnější výsledků.

Společnost Nikon trvale usiluje o realizaci potřeb uživatelů prostřednictvím pravidelných aktualizací firmwaru, které poskytují funkce užitečné pro praxi.

* Pokud je aktivována redukce vysokofrekvenčního blikání, lze jemně přizpůsobovat časy závěrky ve velmi malých krocích v rozmezí časů 1/8 000 až 1/30 s.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.