29-06-2022

NIKON UVÁDÍ SVŮJ DOPOSUD NEJLEPŠÍ FOTOAPARÁT PRO VIDEOLOGY – Z 30

Amsterdam, Nizozemsko, 29. června 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením uvádí skvělý fotoaparát pro videology, Nikon Z 30. Malý, dobře vybavený a velmi snadno použitelný fotoaparát mirrorless Z 30 je ideální pro každého, kdo chce získat více než poskytuje chytrý telefon a vytvářet lépe vypadající videology s kvalitnějším zvukem – a uchovávat obrazové webové zdroje plné působivě detailních statických snímků.

Od vybalování výrobků až po recepty a návody, od cestování až po parkour – fotoaparát Z 30 usnadňuje tvorbu výrazných, profesionálně vypadajících videologů, které mají brilanci, prostorovou hloubku a čistý zvuk, jaké lze očekávat od špičkových videologerů a streamerů. Obrazový snímač fotoaparátu formátu DX (který je mnohem větší než obrazový snímač chytrého telefonu) umožňuje získat ostré video s bohatými detaily, jaké nelze zaznamenat pomocí chytrého telefonu. Blogeři mohou nyní zaznamenávat dlouhé záběry v délce až 125 minut nepřerušené stopáže videa ve výrazném formátu 4K UHD (30p) s použitím nepřetržitého zaostřování během záznamu. Fotoaparát Z 30 využívá celou šířku obrazového snímače pro možnost využití celého (přibližně) obrazového pole objektivů pro záznam – a kvalita zvuku je vynikající díky vestavěnému stereofonnímu mikrofonu fotoaparátu nebo externímu mikrofonu.

Nikdy nebylo snazší vytvářet obsah vynikající kvality přímo ve fotoaparátu a neexistuje žádné omezení v počtu příběhů, které lze zprostředkovat s pomocí fotoaparátu Z 30 – a rychle rostoucí řady objektivů Nikon NIKKOR Z. Výklopný a otočný dotykový monitor umožňuje snadné fotografování z libovolného úhlu a hluboký grip umožňuje stabilní fotografování z ruky i při držení fotoaparátu na délku paže. Změna vzhledu videologů je stejně snadná jako výměna objektivů a fotoaparát Z 30 je vybaven pokročilými automatickými funkcemi pro ještě větší míru tvůrčí kontroly. Bez ohledu na to, jak si videoblogeři představují vývoj jejich obsahu, poskytuje fotoaparát Z 30 vždy prostor pro přeměnu těchto idejí v realitu.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Jsme velmi potěšeni, že můžeme přivítat nejnovější přírůstek do řady fotoaparátů Nikon Z. Tento malý, ale přesto velmi schopný fotoaparát pro videology představuje velký skok v kvalitě a možnostech oproti chytrému telefonu. Nejenže uživatelé získají mnohem větší obrazový snímač – který je zásadní pro zachycení stopáže vysoké kvality – ale také svobodu růstu jejich sady spolu s rozšiřováním jejich zkušeností nebo touhou vytvářet obsah v nových stylech.“

Souhrn klíčových vlastností: Nikon Z 30

Videology nové úrovně: záznam až 125 minut nepřerušovaného videa 4K UHD (30p). Zaujměte své příznivce časosběrnými videy nebo plynulými zpomalenými záběry ve formátu Full HD (120p).
Působivá kvalita obrazu: velký obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a videy i statickými snímky s bohatými detaily. Elektronická redukce vibrací Nikon pomáhá uchovávat pěkný vzhled a stabilitu stopáže videa.
Brilantní a čistý zvuk: záznam zvuku pomocí citlivého vestavěného stereofonního nebo volitelného externího mikrofonu. Vliv okolního prostředí můžete kontrolovat přímo ve fotoaparátu pomocí funkce redukce hluku větru.
Výklopný a otočný dotykový monitor: možnost snadného pořizování vlastních videologů nebo autoportrétů.
Automatické zaostřování pro video: využívá systém nepřetržitého zaostřování pro maximálně snadné zaostřování. Ideální při snímání akcí nebo vlastních videologů za pohybu.
Režim autoportrétu: stačí otočit monitor směrem k přední straně fotoaparátu a přístroj automaticky vypne všechny indikace pro získání nerušeného portrétního obrazu.
Zaostřování s detekcí očí a zvířat: k dispozici pro statické snímky a video. Udržuje zaostření na oči lidí nebo koček a psů, a to i v případě, že se na okamžik odvrátí od fotoaparátu.
11 sn./s: rychlé sériové snímání s kompletním automatickým zaostřováním a automatickou expozicí, umožňující uživatelům pořídit perfektní snímky uprostřed každé akce.
Snadné snímání: tlačítko záznamu videa je umístěné na horní straně fotoaparátu pro snadný přístup v libovolné orientaci a uživatelé mohou ukládat samostatná nastavení pro video a statické snímky – a poté mezi nimi podle potřeby přepínat.
Kreativní předvolby Picture Control: 20 vestavěných filtrů pro video a statické snímky. Všechny přizpůsobitelné a s účinky viditelnými v reálném čase během fotografování.
Snadné připojení a sdílení: technologie Bluetooth a Wi-Fi usnadňují připojení prakticky na libovolném místě. Aplikace Nikon SnapBridge umožňuje uživatelům přenášet video a statické snímky do jejich chytrého zařízení.
Kabel USB-C součástí dodávky: stačí jen připojit pro získání trvalého napájení fotoaparátu Z 30: a současné živé vysílání videologu a nabíjení baterie fotoaparátu.
Výměnné objektivy: vybírejte z kompletní řady objektivů NIKKOR Z – nebo nasaďte volitelný adaptér bajonetu FTZ II a použijte objektivy s bajonetem Nikon F pro digitální jednooké zrcadlovky.
Příslušenství pro videology: fotoaparát je kompatibilní s širokou nabídkou populárního příslušenství pro videology. Uživatelé si rovněž mohou zakoupit speciálně vybranou sadu Nikon pro videology, která obsahuje vše potřebné pro získání videologů ve vysoké kvalitě.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.