19-05-2022

NIKON TRIUMFUJE ZÍSKÁNÍM TŘÍ CEN TIPA WORLD AWARD 2022

Amsterdam, Nizozemsko, 19. května 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením oznamuje získání tří cen v různých kategoriích TIPA World Award 2022. Fotoaparát Nikon Z fc získal cenu „Best APS-C Camera“ (Nejlepší fotoaparát formátu APS-C), zatímco fotoaparát Nikon Z 9 získal cenu „Best Full Frame Professional Camera“ (Nejlepší profesionální fotoaparát formátu FX). V kategoriích objektivů získal NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S cenu „Best Full Frame Prime Telephoto lens“ (Nejlepší teleobjektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností). Tři vítězství výrobků Nikon v různých kategoriích potvrzují schopnost společnosti Nikon přizpůsobit se aktuálním požadavkům a vyvíjet vedoucí výrobky v oboru pro všechny typy fotografů – od amatérů až po profesionály.

Porota TIPA ocenila fotoaparát Z fc za kombinaci inovativních technologií a klasického designu, který odráží tradici firmy Nikon. Na porotu zapůsobilo odstranění mechanické závěrky pro zvýšení rychlosti fotoaparátu Z 9. Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TV VR S byl úspěšný díky působivému vybavení, jako je vestavěný 1,4× telekonvertor a redukce vibrací – což z něho činí ideální objektiv pro všechny typy fotografie.

Vítězství v oblasti cen TIPA World Award doplňuje působivou řadu ocenění, kterou společnost Nikon obdržela za svou vlajkovou loď fotoaparátů mirrorless, přístroj Z 9, včetně ceny Best Camera (Nejlepší fotoaparát) v soutěži Red Dot, zlaté ceny DPReview Gold Award a ceny Product Award (Oceněný výrobek) v soutěži iF DESIGN AWARD. Tato ocenění vyzdvihují výjimečnou rychlost zpracování dat fotoaparátu, technologie využívající umělou inteligenci a ergonomický design.Komentáře sdružení TIPA k fotoaparátu Nikon Z fc, držiteli ocenění „Best APS-C Camera“

Za přitažlivostí fotoaparátu Z fc se skrývá kombinace klasického designu a ovládacích prvků a moderních technologií. Design je důvodem pro zahájení konverzace, zejména mezi fotografickými znalci, kteří oceňují retro vzhled, a technika je zcela aktuální s obrazovým snímačem CMOS s 20,9 milionu pixelů a systémem zpracování obrazu EXPEED 6 poskytujícím snímací frekvenci 11 sn./s a video UHD 4K při 30p, plus standardní rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 51 200. Fotoaparát Z fc rovněž vyhovuje nejnovějším požadavkům na streamování a videology, nabízí velký plně výklopný a otočný dotykový 3˝ LCD monitor, možnosti propojení a sdílení a kompatibilitu s externími mikrofony. Jednou z věcí velmi oceňovaných porotou TIPA bylo, že mladší uživatelé jejichž rodiče (nebo i prarodiče!) používali jednooké zrcadlovky Nikon, mohou s využitím adaptéru bajonetu FTZ na fotoaparát nasadit starší generace objektivů s bajonetem Nikon F a učinit tak fotografii součástí rodinného odkazu.

Komentáře sdružení TIPA k vítězi kategorie „Best Full Frame Professional Camera“, fotoaparátu Nikon Z 9

Kombinace instinktů a reflexů profesionálního fotografa s obrazovými nástroji dostupnými ve fotoaparátu Nikon Z 9 vytváří potenciál, který je těžké překonat. Přístroj nabízí statické snímky s 45,7 milionu pixelů, produkované obrazovým snímačem CMOS typu „stacked“, které si uchovávají kvalitu i při tvorbě výřezů, což z fotoaparátu činí ideální nástroj pro fotografy zvířat v přírodě, krajináře i portrétisty. Jednou z velkých konstrukčních změn, která se u členů TIPA těšila velkému zájmu, byla eliminace mechanické závěrky umožňující vytvořit velmi rychlý fotoaparát schopný fotografovat frekvencí až 30 sn./s ve formátu JPEG a frekvencí 20 sn./s ve formátu RAW – navíc s podporou velké vyrovnávací paměti pro až 1 000 snímků RAW v jedné sérii. K dispozici je široká řada velikostí obrazu a snímacích frekvencí včetně videa 8K/30p s možností více než dvou hodin záznamu. Fotoaparát je tak zároveň velmi schopnou videokamerou. Atraktivitu přístroje dále zvyšují početné aktualizace firmwaru poskytující například záznam videa ve 12bitovém formátu RAW 8K/60 přímo ve fotoaparátu.

Komentáře sdružení TIPA k objektivu NIKKOR Z 400 mm F/2,8 TC VR S, vítězi kategorie „Best Full Frame Prime Telephoto Lens“

Když se členové TIPA zaměřili na oblast teleobjektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností určených pro fotografování sportů a zvířat v přírodě, a na všechny fotografy požadující světelný teleobjektiv s redukcí vibrací, byl NIKKOR Z 400 mm jasnou volbou, zejména s ohledem na to, že jako bonus nabízí vestavěný telekonvertor 1,4× pro snadné a okamžité přepnutí na ohniskovou vzdálenost 560 mm se světelností f/4. Objektiv je vybaven gumovými těsnicími kroužky pro ochranu proti škodlivým účinkům prachu a vlhkosti a je zkonstruován s využitím optických členů ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla), Super ED, lehkých fluoritových optických členů a optických členů ze skla SR pro téměř úplnou eliminaci projevů barevné vady a komy, což jsou důležité atributy pro práci v terénu. Plynulé a tiché automatické zaostřování se „sametovým chodem“ zaručuje využití motorů s kmitací cívkou (VCM), které navíc podporují manuální úpravu zaostření v libovolném okamžiku. Objektiv NIKKOR Z 400 mm rovněž nabízí redukci vibrací s působivým účinkem 5,5 EV.

Ceny TIPA World Awards jsou všeobecně považovány za vrcholné hodnocení špičkových firem a nejkvalitnějších výrobků v oboru. Slouží rovněž jako důležité kritérium a pomůcka pro spotřebitele při jejich rozhodování o koupi nových výrobků.

Další informace získáte na webových stránkách TIPA na adrese: www.tipa.com

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.