21-04-2022

NIKON UVÁDÍ VERZI 1.2.0 SYSTÉMU DÁLKOVĚ OVLÁDANÉHO FOTOGRAFOVÁNÍ NX FIELD PRO PROFESIONÁLNÍ OBRAZOVÉ AGENTURY

Amsterdam, Nizozemsko, 21. dubna 2022: Společnost Nikon s potěšením oznamuje uvedení verze 1.2.0 aplikace NX Field, nejnovější verze systému dálkově ovládaného fotografování pro profesionální obrazové agentury. Aktualizace softwaru bude dále podporovat možnosti fotoaparátu mirrorless formátu FX Nikon Z 9/fotoaparátů mirrorless formátu FX.

Aktualizace na verzi 1.2.0 umožní uživatelům fotoaparátu Z 9 snadno detekovat devět typů objektů. To pokrývá největší počet objektů na světě včetně lidí, psů, koček, ptáků, jízdních kol, motocykl, automobilů, vlaků a letadel, což umožňuje přesnější zachycení objektu i při použití dálkově ovládaného fotografování. Aktualizace dále podporuje rychlé zachycování snímků+* fotoaparátu Z 9, které využívá nejvyšší snímací frekvenci na světě** 120 sn./s. To umožňuje dálkově ovládanému systému zachytit kritické a rozhodující okamžiky, které by mohly uniknout lidskému zraku, a zároveň mají stěžejní důležitost pro sportovní fotografy a fotoreportéry.

Technologie Dual-Stream vestavěná do fotoaparátu Z 9 navíc umožňuje zobrazovat živý náhled na chytrém telefonu nebo tabletu s velmi malým zpožděním a bez zmrazení obrazu během sériového snímání. To zaručuje spolehlivé zachycení kritických okamžiků i v kombinaci s dálkově ovládaným fotografováním. Tato technologie v kombinaci s nejnovějšími aktualizacemi softwaru a konstrukcí těla fotoaparátu bez použití mechanické závěrky činí přístroj Z 9 perfektní volbou pro profesionální fotografy.

Nikon bude i nadále poskytovat aktualizace aplikace NX Field pro podporu profesionálních fotografů, kteří jsou aktivní v oblasti reportážní fotografie.


*S AF sledováním a automatickou expozicí. Pouze JPEG s normální kvalitou obrazu. Počet snímků, které lze pořídit, je nižší než při rychlém sériovém snímání. Doporučuje se používat doporučenou paměťovou kartu. V případě nastavení C30 lze pořizovat snímky s cca 45 megapixely frekvencí 30 sn./s.

**Mezi fotoaparáty mirrorless dostupnými k 28. říjnu 2021, podle průzkumu společnosti Nikon.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.
Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.
Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.