28-10-2021

SPOLEČNOST NIKON UVÁDÍ SOFTWARE NX TETHER A NX MOBILEAIR – PRO PODPORU PRACOVNÍHO POSTUPU PROFESIONÁLNÍCH FOTOGRAFŮ

Amsterdam, Nizozemsko, 28. října 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje uvedení softwaru NX MobileAir – aplikace pro chytré telefony, která automaticky přenáší snímky pořízené digitálními fotoaparáty Nikon na server FTP (File Transfer Protocol) bez použití počítače. Uveden byl rovněž software NX Tether, snadno použitelný software pro dálkové ovládání* digitálních fotoaparátů Nikon, který umožňuje provádět nastavení fotoaparátu z počítače a podporuje dálkově ovládané fotografování.

NX MobileAir

NX Tether

NX MobileAir je aplikace pro chytré telefony, která poskytuje rychlý a efektivní přenos snímků a nabízí spolehlivost vyžadovanou profesionálními fotografy v terénu. Propojením digitálního fotoaparátu Nikon s chytrým telefonem prostřednictvím kabelu USB lze automaticky přenášet snímky do chytrého zařízení s přidanými metadaty IPTC (International Press Telecommunications Council) ihned po jejich pořízení.

Pracovní postup od fotografování až po doručení je zrychlen podporou přenosu snímků na server FTP předem zaregistrovaný v aplikaci. Uživatelé mohou kromě toho podle situace přepínat mezi automatickým a manuálním přenosem pro manuální výběr snímků k editaci a přenosu, resp. mohou přenášet do chytrého zařízení společně se snímky zvukové poznámky a editovat informace IPTC během přehrávání zvukových poznámek.

Aplikace dále podporuje přenos snímků uložených v chytrých zařízeních nebo snímků pořízených digitálními fotoaparáty jiných značek na server FTP. I v situacích, ve kterých je zakázáno mít u sebe počítač nebo kde je umístění počítače obtížné, mohou uživatelé snadno editovat snímky pomocí svých chytrých zařízení a výrazně tak zlepšit efektivitu svého pracovního postupu.

NX Tether je počítačový software, který umožňuje uživatelům připojit pomocí USB, bezdrátově nebo pomocí kabelové sítě LAN digitální fotoaparát Nikon k počítači. Díky jednoduchému uživatelskému rozhraní s přehledným rozvržením funkcí potřebných pro dálkově ovládané fotografování lze upravovat nastavení fotoaparátu s využitím minimálního počtu úkonů. Ovládací panel lze minimalizovat pro eliminaci rušivých elementů při prohlížení snímků.

Software rovněž zvukově a vizuálně informuje uživatele o problémech, jako jsou chyby při přenosu dat. To umožňuje fotografům soustředit se na fotografování s menšími obavami i v okamžicích, kdy jsou vzdáleni od počítače. Software bezproblémově spolupracuje se softwarem Nikon NX Studio a s nástroji třetích stran pro úpravy a zpracování snímků, jako je Lightroom, Photoshop a CaptureOne, a zajišťuje tak bezproblémový pracovní postup při propojení fotoaparátu s počítačem.

Software NX Tether je k dispozici zdarma ke stažení v centru stahování Nikon.
Software NX MobileAir App bude dostupný v Evropě v internetových obchodech Google Play a App Store v roce 2022.

Dnes v 18:00 proběhne na kanálu YouTube společnosti Nikon Europe krátký živý přenos obsahující živý videochat s otázkami a odpověďmi souvisejícími s uvedením nejnovějšího fotoaparátu Z 9.

Příští týden navíc Nikon oslaví prostřednictvím zdarma dostupné virtuální akce kompletní systém řady Z s vlajkovou lodí Z 9 uvedenou 28. října. Firma uspořádá 5. listopadu známou akci #NikonDays, která nabídne pohled do zákulisí nového výrobku s inspirativními fotografy a experty Nikon prostřednictvím setkání a speciálních kurzů. Doporučuje se včasná registrace; hosté se mohou přihlásit zde https://nikondays.nikoneurope.com

Hlavní funkce aplikace NX MobileAir

• Podpora manuálního přenosu snímků do chytrého zařízení s možností výběru konkrétních snímků.
• Neomezený počet alb, která lze vytvořit.
• Spolehlivý a rychlý přenos snímků prostřednictvím kabelového připojení USB bez nastavování na straně fotoaparátu**.
• Podpora standardu vysokorychlostní komunikace v mobilní síti 5G.
• Nastavení funkcí, které jsou účinné pro zamezení chybných operací, jako je zablokování obrazovky během ovládání a zakázání režimu spánku/automatického zablokování chytrého zařízení, stejně jako funkce opakovaného odeslání snímků v případě chyby při importu.
• Nastavení přenosů metadat IPTC a přenosů na server FTP pro jednotlivá alba.
• Indikace stavu zpracování dat během přenosu na FTP server.
• Možnost importu předvoleb IPTC vytvořených v počítači a možnost exportu předvoleb IPTC vytvořených v aplikaci.

Hlavní funkce aplikace NX Tether

• Stažení a použití zdarma.
• Stejné symboly ovládaných funkcí jako v uživatelských rozhraních digitálních fotoaparátů Nikon pro podporu intuitivního ovládání.
• Podpora funkce upozorňující uživatele vizuálně a zvukově na chyby při přenosu dat.

Stránku s různými verzemi softwaru ke stažení a informacemi o podporovaných operačních systémech (OS) a fotoaparátech naleznete zde.

Specifikace, design, název výrobku a dodávané příslušenství se mohou v různých zemích a oblastech lišit. Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce.

* Proces propojení fotoaparátu s počítačem nebo tabletem a kontrola snímků v reálném čase na obrazovce během fotografování
** Pouze při připojování k chytrému zařízení kompatibilnímu s operačním systémem Android. Při připojování k telefonům iPhone je nutné změnit nastavení menu sítě

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.