14-09-2021

Vyjádřete své tvůrčí záměry prostřednictvím doposud nejmenšího objektivu řady Z formátu FX!

Amsterdam, Nizozemsko, 14. září 2021: Společnost Nikon dnes uvedla doposud nejmenší a nejlehčí objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností jako přírůstek řady Nikon Z. Velmi působivý objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 je superhrdinou všedního dne: je ostrý, má vysokou světelnost a je dostatečně malý na to, abyste s ním mohli pracovat diskrétně. Je tak ideální pro všechny motivy od videologů až po výrazné momentky.

* Vzhled výrobků se může od výše uvedeného obrázku lišit.

Tento světelný základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí přirozený obrazový úhel, který je ideální pro momentky, rozhovory a návodná videa. Když objekt vašeho snímku nebude mít před obličejem veliký objektiv, bude se cítit pohodlněji. Objektiv je tak malý a lehký, že je ideální i při filmování z vlastní perspektivy.

Bajonet Nikon Z s velkým průměrem v kombinaci s vysokou světelností objektivu f/2 poskytují vynikající výkon za nízké hladiny osvětlení, což z objektivu činí ideální nástroj pro zachycení atmosféry situací za nízké hladiny osvětlení. Kruhová 9lamelová clona umožňuje měkkou, přirozeně působící reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh): fotografové a videografové tak mohou pořizovat snímky a záběry s měkce rozostřeným, krémově působícím pozadím, které nechá výrazně vystoupit hlavnímu objektu.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje: „S potěšením vítáme tento všestranný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností do stále rostoucího systému Nikon Z. Objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu a představuje ideální vstup do světa přístrojů Nikon Z. Je tak kompaktní a lehký, že je ideální jako hlavní univerzální objektiv nebo jako lehký druhý objektiv.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

Základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností f/2: Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 40 mm na fotoaparátech řady Z formátu FX. Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 60 mm při použití na fotoaparátech řady Z formátu DX.
Věrné zobrazení: objektiv pořizuje statické snímky i videa s krásnými detaily, prostorovou hloubkou a barvami.
Umělecky působící neostrá místa obrazu: ostré zobrazení objektů na krásném, měkce rozostřeném pozadí nebylo nikdy snazší.
Skvělé snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouze 0,29 m. Ostrost obrazu je vynikající i v případě malých vzdáleností.
Rychlé a tiché automatické zaostřování: díky extrémně tichému krokovému motoru a větší propustnosti světla bajonetu Nikon Z je zaostřování rychlé, přesné – a tiché.
Vytvořen pro video: zaznamenávaná videa nejsou rušena zvuky zaostřování. Změny ohniskové vzdálenosti během přeostřování jsou silně omezeny, takže můžete přeostřovat bez ovlivnění obrazového úhlu.
Kapesní rozměry: objektiv je dostatečně malý na to, aby mohl trvale zůstávat na fotoaparátu nebo v kapse kabátu.
Přizpůsobitelné funkce: bezhlučný příkazový kroužek lze nastavit na zaostřování či ovládání clony, korekce expozice nebo citlivosti ISO.
Ochrana před klimatickými vlivy: objektiv je utěsněn proti prachu a vodním kapkám.¹

¹ Odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě nelze zaručit ve všech situacích a za všech podmínek.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.