11-02-2022

UPOZORNĚNÍ OHLEDNĚ PODEZŘELÝCH E-MAILŮ IMITUJÍCÍCH ODDĚLENÍ PRO STYK S VEŘEJNOSTÍ SPOLEČNOSTI NIKON

Zjistili jsme, že lidé, kteří se vydávají za představitele společnosti Nikon, kontaktují prostřednictvím e-mailu vlastníky účtů na serverech YouTube a Facebook.

Podvodná korespondence obvykle nese jméno společnosti Nikon a/nebo odkazuje na oddělení pro styk s veřejností společnosti Nikon, a obsahuje požadavek, aby příjemce vytvořil video s pomocí fotoaparátu Nikon nebo nabídku sponzoringu.

Tyto e-maily nemají žádný vztah ke společnosti Nikon ani žádným členům skupiny Nikon Group.

S ohledem na rostoucí počet těchto incidentů chce společnost Nikon zvýšit povědomí o skutečnosti, že třetí strany reprezentující se jako Nikon, se mohou pokusit získat osobní nebo finanční údaje a zneužít je pro vlastní obohacení.

Věnujte pozornost následujícímu: Jediná oficiální korespondence týkající se stávající nebo potenciální spolupráce, přichází z oficiální e-mailové adresy firmy Nikon, která končí znaky @nikon.com.

Případně můžete být také kontaktováni některou z našich partnerských agentur – pro ověření, jestli jde o oficiální věc, doporučujeme zkontrolovat přítomnost jejich webových stránek a zkontrolovat následující:

• Známky jejich legitimity
  - Zabezpečení webové stránky lze zjistit v adresovém řádku (URL), kde lze ověřit, jestli webová adresa obsahuje písmeno „s“ – její začátek by měl vypadat takto „https://“ – nebo lze zkontrolovat, jestli se v adresovém řádku nachází symbol zámku
  - Přítomnost kontaktních údajů nebo oficiálních informací o distributorovi
  - Přítomnost zásad správy osobních údajů souborů cookie – tedy požadavek na přijetí souborů cookie / podrobnosti ohledně využití dat
  - Podrobnosti o spolupráci dané firmy se společností Nikon – logo nebo případová studie

• Známky naznačující podvodné stránky
  - Nepřítomnost libovolného z výše uvedených údajů
  - Špatné hláskování a gramatika (včetně názvu domény)
  - Nefunkční odkazy (nebo žádné odkazy) na další stránky webu

V případě pochybností neodpovídejte, neklikejte na žádný odkaz a neposkytujte žádné informace bez potvrzení legitimity dané firmy.

Namísto toho kontaktujte místního představitele vztahů s veřejností společnosti Nikon pro ověření korespondence – kontaktní informace lze nalézt v části „Informace pro tisk“ webových stránek Nikon. Nebo můžete kontaktovat Nikon prostřednictvím našich platforem na sociálních sítích – naše ověřené kanály jsou označeny modrým zatržítkem.