19-01-2022

DOSÁHNĚTE DÁLE S NOVÝM OBJEKTIVEM NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S

Amsterdam, Nizozemsko, 19. ledna 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením oznámila uvedení nového superteleobjektivu formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností a vestavěným telekonvertorem – NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S. Nový teleobjektiv s vysokou světelností f/2,8 a fenomenální výkonností automatického zaostřování je působivým objektivem pro fotografování sportů, divokých zvířat a přírody. Objektiv nabízí výjimečně vysokou kvalitu obrazu při fotografování ohniskovou vzdáleností 400 mm nebo 560 mm při aktivovaném vestavěném 1,4× telekonvertoru.

NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je prvním objektivem řady Z, který je vybaven novým zaostřovacím systémem Nikon s motorem typu Silky Swift VCM a optickým kodérem ABS: výsledkem je rychlejší a tišší zaostřování i perfektní zachycení a sledování objektů. Jde rovněž o první objektiv řady Z s novými antireflexními vrstvami Nikon Meso Amorphous Coat, které nabízejí nejlepší antireflexním vlastnosti v historii firmy NIKKOR. Tyto nové antireflexní vrstvy jsou tvořeny částicemi menšími, než jsou nanočástice, které poskytují pozoruhodnou kontrolu nad tvorbou reflexů a závoje: obraz má tak perfektní brilanci i při fotografování scén s více přímými zdroji světla v obrazovém poli.

Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je konstruován tak, aby poskytoval fotografům v terénu veškeré dostupné výhody, a navíc nabízí v oblasti superteleobjektivů velmi nízkou hmotnost pro snazší manipulaci. Odolné a perfektně vyvážené tělo je plně utěsněné okolo všech pohyblivých součástí a jeho těžiště je pro lepší stabilitu systému posunuté směrem k zadní části objektivu. Ovládací prvky lze přizpůsobit pro perfektní nastavení v libovolné situaci, včetně přiřazení funkcí kroužku FN objektivu.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Jde o první superteleobjektiv řady S s pevnou ohniskovou vzdáleností v systému NIKKOR Z, který otevírá nové možnosti profesionálním fotografům v oblasti fotografie sportů, divokých zvířat a přírody. Objektiv je nabitý novými, inovativními technologiemi, které posouvají zaostřování, brilanci obrazu a přizpůsobitelnost objektivu na novou úroveň. Tento objektiv udrží krok se všemi výzvami profesionálního nasazení.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S

Vestavěný telekonvertor 1,4×: posunutí páčky na pravé straně objektivu je vše, co je třeba k aktivaci telekonvertoru a prodloužení ohniskové vzdálenosti objektivu na 560 mm.
Naprosto jisté automatické zaostřování: Systém zaostřování s motorem typu Silky Swift VCM a optickým kodérem ABS poskytuje fenomenálně rychlé automatické zaostřování s naprosto perfektním zachycením a sledováním objektu.
Vysoký výkon a kvalita obrazu: světelnost f/2,8 a vynikající reprodukce neostrých míst obrazu.
Redukce vibrací v objektivu: i při fotografování s aktivovaným telekonvertorem umožňuje použít až o 5,5 EV delší časy závěrky než obvykle, a v kombinaci s fotoaparátem Z 9 je navíc k dispozici systém synchronní redukce vibrací.
Antireflexní vrstvy Meso Amorphous Coat: antireflexní vrstvy nejvyšší kvality. Potlačují výskyt reflexů a závoje eliminací parazitního světla z šikmého i svislého směru.
Výjimečná úroveň detailů: Optické členy ze skel Nikon ED, Super ED a SR potlačují projevy barevné vady.
Vysoká odolnost: těsnění u všech pohyblivých částí udržují prach a vlhkost mimo vnitřní části objektivu a fluorová vrstva Nikon chrání přední optický člen objektivu.¹
Optimální vyvážení: těžiště objektivu se nachází v jeho zadní části pro vyšší stabilitu.
Přizpůsobitelnost: kroužku FN, tlačítkům Fn, zaostřovacímu kroužku a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. A tlačítko nastavení paměti lze použít pro uložení zaostřených vzdáleností.
Stabilita a bezpečnost: snímatelná patice prstence se stativovým závitem umožňuje optimální vyvážení objektivu při jeho upevnění na stativ. Bezpečnostní slot typu Kensington® pomáhá se zabezpečením objektivu.
Vestavěný zásuvný držák filtrů: umožňuje snadné použití filtrů pro ještě větší míru kontroly v obtížných světelných podmínkách.
Kompatibilita: objektiv umožňuje použít TELEKONVERTOR Z TC-1,4× a TELEKONVERTOR Z TC-2×.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je škola Nikon.

¹ Odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě nelze zaručit ve všech situacích a za všech podmínek.

Doporučuje se dbát určitých bezpečnostních opatření. Tento objektiv nepoužívejte, pokud máte kardiostimulátor nebo jiné zabudované zařízení pro léčbu srdce. Magnetické pole v objektivu by mohlo způsobit poruchu lékařského zařízení. Nikon nenese žádnou odpovědnost za takovéto poruchy nebo za přímé či nepřímé důsledky těchto poruch.

Před použitím objektivu je třeba aktualizovat firmware fotoaparátů na nejnovější verzi.