14-12-2021

Nikon vyvíjí superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S pro bajonet Nikon Z

Amsterdam, Nizozemsko, 14. prosince 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje vývoj superteleobjektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S pro fotoaparáty mirrorless formátu Nikon FX, které využívají upevňovací bajonet Nikon Z.

* Vzhled skutečného výrobku se může od výše uvedeného obrázku lišit.

NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S je objektiv řady S*, který nabízí vynikající kvalitu obrazu s vysokým rozlišením a pečlivou redukcí projevů barevné vady. Využitím fázového Fresnelova optického členu (PF), který je u objektivu typu NIKKOR Z aplikován poprvé, se dosahuje kompaktní a lehké konstrukce objektivu, který je bez ohledu na svou velkou ohniskovou vzdálenost výjimečně dobře přenosný. Díky vysoké kvalitě obrazu a vynikající mobilitě objektiv spolehlivě podporuje tvůrčí záměry mnoha fotografů od pokročilých amatérů až po profesionály.

Nikon i nadále pokračuje v úsilí o posouvání hranic optické výkonnosti a plní potřeby uživatelů, a přispívá tak k rozvoji fotografické kultury s cílem rozšiřovat možnosti tvůrčího vyjádření.

* Řada S je objektivů NIKKOR Z se vyznačuje vynikající optickou výkonností a vysokými standardy konstrukčního provedení a kontroly kvality.

Rozšíření řady objektivů NIKKOR Z do roku 2023

** Efektivní ohnisková vzdálenost při použití na formátu DX
*** Obsah této řady se může změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.