28-12-2021

Nikon uvádí nový firmware pro vlajkovou loď svých fotoaparátů mirrorless, přístroj Nikon Z 9

Amsterdam, Nizozemsko, 28. prosince 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že k 5. lednu 2022 plánuje uvést firmware verze 1.10 pro vlajkovou loď fotoaparátů mirrorless, přístroj Z 9. Firmware bude k dispozici ke stažení prostřednictvím centra stahování Nikon a prostřednictvím mobilní aplikace Snapbridge.

Firmware verze 1.10 pro fotoaparát Z 9 výrazně prodlužuje dobu trvání rychlého sériového snímání.

Při fotografování snímací frekvencí 20 sn./s ve formátu [Vysoce efektivní formát RAW + JPEG ZÁKLADNÍ (L)] se doba trvání sériového snímání zlepšuje z předchozích cca 3 sekund na bezkonkurenčně nejdelší dobu*1  cca 15 sekund*2.

Při fotografování snímací frekvencí 20 sn./s ve formátu [Vysoce efektivní formát RAW★ + JPEG ZÁKLADNÍ (L)] nebo [JPEG JEMNÝ (L) + JPEG ZÁKLADNÍ (S)] se doba trvání sériového snímání zlepšuje z předchozích cca 3 sekund na cca 8 sekund*2.
Zlepšení rychlého sériového snímání dále podpoří zachycení rozhodujících okamžiků u rychle se pohybujících objektů ve vysokém rozlišení.

Budoucí aktualizace firmwaru navíc přidá množství funkcí pro video, stejně jako zlepšenou ovladatelnost a funkčnost pro statické snímky i videa.

*1 Při fotografování snímací frekvencí 20 sn./s ve formátu [RAW + JPEG] fotoaparáty mirrorless s obrazovým snímačem obsahujícím 30 milionů pixelů nebo více, dostupnými k 28. prosinci 2021. Údaj uveden na základě průzkumu společnosti Nikon.
*2 Při použití objektivu NIKKOR Z 50 mm f/1,8 S a 325GB paměťové karty ProGrade Digital Cobalt 1700R. Doba trvání sériového snímání se zkrátí při výběru možnosti Záloha pro kartu ve slotu 2 nebo pří výběru možnosti ZAPNUTO u položky Automatická korekce zkreslení atd.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – od amatérských a profesionálních fotoaparátů, objektivů, systémového příslušenství až po sportovní optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.
Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.
Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.