05-08-2021

NIKON UVÁDÍ TŘI NOVÉ LASEROVÉ DÁLKOMĚRY, KTERÉ POSUNOU VAŠI GOLFOVOU HRU NA NOVOU ÚROVEŇ

Amsterdam, Nizozemsko, 5. srpna 2021: Společnost Nikon dnes oznámila uvedení tří nových laserových dálkoměrů, modelů COOLSHOT PROII STABILIZED, COOLSHOT LITE STABILIZED a COOLSHOT 50i. Tyto laserové dálkoměry jsou určeny pro golfisty a nabízejí nové a inovativní technologie pro nekompromisní, klidné a stabilní pozorování golfového hřiště prostřednictvím špičkové optiky Nikon.

Doposud nejpokročilejší laserový dálkoměr Nikon, COOLSHOT PROII STABILIZED, přebírá technologii stabilizace obrazu od svého předchůdce, modelu COOLSHOT PRO STABILIZED, výrobku špičkově hodnoceného ze strany uživatelů. Laserový dálkoměr, který měří až do vzdálenosti 450 metrů, stabilizuje obraz i měřicí laser potlačením účinků chvění ruky a nestability okolního prostředí, a zaručuje brilantní a přesný pohled na golfové hřiště. Jeho technologie DUAL LOCKED ON ECHO upozorňuje na změření vzdálenosti k praporku a pomáhá přesně zaměřit praporkovou tyč, přičemž poskytuje vizuální a zvukové potvrzení takovéhoto měření.

COOLSHOT PROII STABILIZED je vybaven čtyřmi režimy měření a zobrazování naměřených hodnot včetně režimu Golf, který poskytuje informaci o vzdálenosti upravené o sklon – což je kritický faktor u odpalů do kopce a z kopce. Volitelně lze vybrat režim skutečné vzdálenosti, přičemž indikace tohoto režimu signalizuje okolí, že jsou splněna pravidla golfových turnajů. Tento lehký a vodotěsný laserový dálkoměr lze použít v libovolných podmínkách.

COOLSHOT LITE STABILIZED, který je rovněž schopen měřit až do vzdálenosti 450 metrů, využívá technologii stabilizace, která přibližně o 80 % potlačuje vibrace způsobené pohybem ruky a zaručuje tak jasný obraz terénu. Tento laserový dálkoměr je vybaven technologií LOCKED ON s vizuální informací o změření vzdálenosti k nejbližšímu objektu. Dálkoměr nabízí dva režimy zobrazení naměřených hodnot, režim Golf (vzdálenost upravená o sklon a skutečná vzdálenost) a režim Skutečná vzdálenost. Tento laserový dálkoměr odolávající dešti lze použít v podmínkách s vysokou vlhkostí vzduchu a je schopen pracovat v širokém rozmezí teplot okolního prostředí.

Třetím uváděným laserovým dálkoměrem je COOLSHOT 50i, který je schopen měřit až do vzdálenosti 360 metrů. Tento laserový dálkoměr je konstruován pro maximálně snadné použití a je prvním laserovým dálkoměrem Nikon s vestavěným upevňovacím magnetem, což znamená, že jej lze snadno připevnit na golfový bag nebo na golfový vozík. Jeho funkce DUAL LOCKED ON QUAKE informuje prostřednictvím vizuálního upozornění a jemné vibrace o změření vzdálenosti k praporku. COOLSHOT 50i obsahuje stejné dva režimy měření jako model COOLSHOT LITE STABILIZED: režim Golf (vzdálenost upravená o sklon a skutečná vzdálenost) a režim Skutečná vzdálenost, které pomáhají dosáhnout maximálně přesných odpalů. Tento laserový dálkoměr rovněž odolává dešti, takže jej lze použít v podmínkách s vysokou vlhkostí vzduchu.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti–zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství–v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je škola Nikon.