21-06-2021

Nikon, CIWEM, WaterBear a ARUP oznamují složení poroty soutěže Environmental Photographer of the Year 2021

Vítězné snímky budou vyhlášeny a vystaveny na konferenci COP26 v Glasgow letos v listopadu

Vítězné snímky budou vyhlášeny a vystaveny na konferenci COP26 v Glasgow letos v listopadu

Amsterdam, Nizozemsko, 21. června 2021:
Společnost Nikon dnes společně s charitou pro správu vodních zdrojů a životního prostředí CIWEM, bezplatnou streamingovou platformou zasvěcenou budoucnosti naší planety WaterBear a organizací pro technologické konzultace ARUP zveřejnila složení odborné poroty, která posuzuje snímky zaslané do soutěže Environmental Photographer of the Year 2021.

Mezinárodní porotu tvoří až 10 členů z oborů fotografie, klimatické spravedlnosti a ekologického aktivismu. Fotografové Ope Odueynovbo a Josh Haner doplní při hodnocení snímků a určování vítězů designéra Marquise Stillwella, klimatickou aktivistku Frances Foxovou, ředitele centra ICCCAD Saleemula Huqa, stavební inženýrku Dianu Abrunhosovou a generálního ředitele organizace CIWEM Terryho Fullera.

V panelu působí také tito hlavní členové:
• Fotografka Lina Kayserová: Lina je členkou skupiny Nikon Z Creators a působí v norském Dovrefjellu. Specializuje se na fotografování chladných a vzdálených míst na severu a na křehký arktický život. Kromě samostatných fotografických projektů pořádá Lina v Norsku i v zahraničí fotografické workshopy, včetně lodních expedic na Špicberky. Svou silnou vášeň pro divokou zvěř v severských a arktických oblastech a svůj pohled sdílí Lina na sociálních médiích. Od roku 2017 spolupracuje se společností Nikon. 

• Fotograf Alfie Bowen: Alfie je oceňovaný britský fotograf s autismem. Jeho uměleckou vizi formuje pečlivá pozornost věnovaná detailům a neochvějné odhodlání dokazovat lidem, že se mýlí. Alfie se sblížil se zvířaty, která ho provázejí nejtemnějšími chvílemi. Jeho práci vyžívá stanice BBC Earth a opěvují ho celebrity včetně Sira Davida Attenborougha. Díky svému inspirativnímu životnímu příběhu spolupracuje s charitativními organizacemi na zvyšování povědomí o životě v přírodě a o autismu. Od roku 2021 je Alfie členem skupiny Nikon Z Creators.

• Fotograf Ben Moore: Ben Moore si cestu k fotografii našel sám. Je komerčním fotografem, který se specializuje na leteckou fotografii a fotografie architektury a měst. Jeho styl je lehce náladový, ale zahrnuje čisté, zemité tóny. Ve svých snímcích rád využívá různé linie a jeho silný obrazový projev publikum šokuje a vzrušuje. Ben je se svým Nikonem od srpna 2020 členem skupiny Nikon Z Creator.

V letošním 14. ročníku představuje soutěž Environmental Photographer of the Year výběr z nejinspirativnějších ekologických fotografií světa. Soutěž představuje mezinárodní platformu pro zvýšení povědomí o problémech životního prostředí, které ohrožují naší planetu. Vítězné snímky letošního ročníku budou představeny a vystaveny na konferenci COP26 ve skotském Glasgow letos v listopadu.

Do soutěže se může zapojit kdokoli, je otevřena pro všechny věkové skupiny. Příspěvky je třeba dodat do 31. července 2021. Soutěž je přístupná profesionálním i amatérským fotografům. Účastníci budou soutěžit o finanční ceny a odměny včetně titulu Environmental Photographer of the Year 2021. Jsou vypsány kategorie Environmental Photographer of the Year, Young Environmental Photographer of the Year - Nikon Award, Environments of the Future, Sustainable Cities, Climate Action, Water and Security, Cena nadace Resilient a People’s Choice. V poslední kategorii může měsíc před konferencí COP26 hlasovat na sociálních médiích veřejnost.

Další informace, informace o zapojení do soutěže, úplná pravidla soutěže The Environmental Photographer of the Year, seznam porotců a vypsané ceny najdete na webu www.epoty.org.

Portréty porotců a vítězné snímky z posledních ročníků najdete zde .

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je škola Nikon.

Další informace najdete na webu www.europe-nikon.com

Síť WaterBear

WaterBear je první sítí svého druhu: zdarma dostupná interaktivní platforma pro video a digitální tvorbu, určená k podpoře Cílů udržitelného rozvoje OSN. Tohoto cíle se snaží dosáhnout prostřednictvím inspirujícího obsahu, špičkových technologií usnadňujících akce a globální sítě partnerů. Jedinečným způsobem umožňuje pozorovatelům provádět okamžité přímé akce na podporu nevládních organizací na celém světě a vytvářet lepší budoucnost pro naši křehkou planetu. Aplikaci WaterBear si můžete stáhnout z obchodu s aplikacemi nebo z webu:  https://waterbear.com 

Klepnutím sem přejdete do obchodu App store / Klepnutím sem přejdete do obchodu Google Play

Společnost CIWEM

Autorizovaná instituce správy vodních zdrojů a životního prostředí (CIWEM) je nezávislé profesionální těleso a registrovaná charitativní organizace se statutem „Royal Chartered“ ve Spojeném království, které působí mezinárodně v oblasti rozvoje správy vodních zdrojů a životního prostředí. CIWEM reprezentuje komunitu 30 000 profesionálů sdílejících vizi bezpečného a udržitelného světa. Více informací naleznete na stránce www.ciwem.org.

Organizace pro technické konzultace ARUP

Organizace ARUP stojí za mnoha významnými kreativními projekty ve stavebnictví i jiných oborech. Působí ve více než 140 zemích a její konstruktéři, technici, architekti, projektanti, konzultanti a další techničtí specialisté spolupracují s klienty na těch nejkvalitnějších a nejdůležitějších inovativních projektech. www.arup.com.