02-06-2021

Nikon rozšiřuje svou řadu objektivů s bajonetem Nikon Z a vyvíjí objektivy NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2

Amsterdam, Nizozemsko, 2. června 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje vývoj objektivů NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2. Nové kompaktní a lehké objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností byly vytvořeny pro fotoaparáty Nikon mirrorless formátu FX, které využívají bajonet Nikon Z. Uvedení objektivů je plánováno na rok 2021.

NIKKOR Z 28 mm f/2,8

NIKKOR Z 40 mm f/2

Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 je širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, který je ideální pro každodenní momentky. Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 je oproti tomu konstruován jako základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, který umožní uživatelům využívat vynikající reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) jako součást jejich tvůrčího procesu. Oba objektivy budou snadno použitelné v širokém rozmezí každodenních situací velkým spektrem uživatelů včetně nováčků v oblasti fotoaparátů mirrorless.

Nikon i nadále pokračuje v usilování o posouvání hranic optické výkonnosti a plnění potřeb uživatelů. Tento přístup se výrazně podepisuje na rozvoji fotografické kultury a snaží se nabídnout širší možností v oblasti fotografické techniky.

* Vzhled objektivů se může lišit od výše uvedeného obrázku.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.