31-03-2021

NIKON SE SPOLEČNĚ S ORGANIZACÍ CIWEM A SÍTÍ WATERBEAR PODÍLÍ NA REALIZACI FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE ENVIRONMENTAL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR

Amsterdam, Nizozemsko, 31. března 2021: Společnost Nikon se spojila s organizací CIWEM a sítí WaterBear pro realizaci fotografické soutěže Environmental Photographer of the Year – do které lze nyní posílat příspěvky. Tato každoročně pořádaná soutěž, která slaví své čtrnácté výročí, oceňuje nejlepší snímky v oblasti životního prostředí – od dopadů lidské činnosti na planetu až po inspirující udržitelný život.

Soutěž představuje mezinárodní platformu pro zvýšení povědomí o problémech životního prostředí, které ohrožují naší planetu. Své tvůrčí, rezonující a k zamyšlení vedoucí snímky mohou poskytnout profesionální i amatérští fotografové, kteří mohou získat ocenění, finanční odměnu nebo působivou sadu vybavení řady Nikon Z*. Vstup do soutěže je zdarma a soutěž probíhá v osmi kategoriích – včetně čestného titulu Environmental Photographer of the Year 2021.

Vítězné snímky se stanou součástí exkluzivní výstavy u příležitosti Konference OSN o změně klimatu v listopadu 2021 (COP26). Výstava Environmental Photographer of the Year 2021 bude rovněž putovní v rámci organizací Nikon Europe, CIWEM a sítě WaterBear.

Julian Harvie, Head of Marketing u společnosti Nikon Northern Europe, komentuje: „Výrobky Nikon v rukou nejlepších světových fotografů byly přítomny v srdci mnoha nejdůležitějších dějinných událostí posledních sta let. Poskytnout fotografům a videografům vše potřebné pro vyhledání a zachycení těchto okamžiků, realizaci jejich tvůrčích vizí a osvětlení nepopsatelného je dlouhodobě středem snažení naší značky. Mezi nejdůležitější témata současné doby patří změna klimatu a ochrana našeho životního prostředí. Jsme potěšeni, že můžeme podpořit tuto úžasnou soutěž spolu s organizací CIWEM a sítí WaterBear a znovu tak zdůraznit schopnost fotografie měnit svět.“

Pro získání více informací a vstup do soutěže Environmental Photographer of the Year navštivte stránku: http://epoty.org/  Snímky do soutěže lze poskytovat do 31. července 2021 a vyhlášení vítězů soutěže proběhne u příležitosti COP26 v listopadu 2021.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.

Síť WaterBear

WaterBear je první sítí svého druhu: zdarma dostupná interaktivní platforma pro video a digitální tvorbu, určená k podpoře Cílů udržitelného rozvoje OSN. Tohoto cíle se snaží dosáhnout prostřednictvím inspirujícího obsahu, špičkových technologií usnadňujících akce a globální sítě partnerů. Jedinečným způsobem umožňuje pozorovatelům provádět okamžité přímé akce na podporu nevládních organizací na celém světě a vytvářet lepší budoucnost pro naši křehkou planetu.

Přejděte na: https://waterbear.com nebo stahujte prostřednictvím App Store či Google Play

Společnost CIWEM

Autorizovaná instituce správy vodních zdrojů a životního prostředí (CIWEM) je nezávislé profesionální těleso a registrovaná charitativní organizace se statutem „Royal Chartered“ ve Spojeném království, které působí mezinárodně v oblasti rozvoje správy vodních zdrojů a životního prostředí. CIWEM reprezentuje komunitu 30 000 profesionálů sdílejících vizi bezpečného a udržitelného světa. Více informací naleznete na stránce www.ciwem.org.

*Konkrétní vybavení darované v rámci ocenění bude vybráno společností Nikon. Balíček výrobků pro 1. cenu obsahuje následující: jedno tělo fotoaparátu Nikon Z 7II, jeden objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S, jeden objektiv NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S a jeden objektiv NIKKOR Z 14–24 mm f/2,8 S.