15-08-2020

SPOLEČNOST NIKON ÚSPĚŠNĚ ZÍSKALA ČTYŘI CENY EISA ZA OBDOBÍ 2020–2021

Amsterdam, Nizozemsko, 15. srpna 2020: Společnost Nikon dnes s potěšením oznámila, že čtyři z jejích výrobků byly úspěšné ve získání cen EISA Award 2020–2021. Fotoaparát Nikon Z 50 získal cenu v kategorii „Best Buy Camera“ („Výhodná koupě“) a fotoaparát Nikon D780 získal cenu v kategorii „Full Frame Camera“ („Fotoaparát formátu FX“). Oceněny byly rovněž objektivy NIKKOR, kde objektiv AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR získal cenu v kategorii „Professional Telephoto Zoom Lens“ („Profesionální teleobjektiv se zoomem“) a objektiv NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S získal cenu v kategorii „Portrait Lens“ („Portrétní objektiv“).

Přístroj Z 50, fotoaparát formátu APS-C/DX a jedna z vlajkových lodí mezi přístroji mirrorless Nikon, byl oceněn pro svou lehkou a kompaktní konstrukci a rovněž konkurenční cenu. Nejnovější aktualizace firmwaru Nikon verze 2.0 rovněž obohacuje fotoaparát o zaostřování s detekcí zvířat, populární funkci známou z ostatních fotoaparátů Nikon. Nový hybridní systém automatického zaostřování fotoaparátu D780 oproti tomu znamená silnou konkurenční výhodu v této kategorii fotoaparátů, navíc doplněnou rychlostí fotoaparátu a jeho schopnostmi v oblasti videa.

Tyto čtyři ceny demonstrují pokračující odhodlání společnosti Nikon produkovat inovativní zařízení, která umožní fotografům dále posouvat hranice jejich možností v technické i tvůrčí oblasti.

Komentář sdružení EISA k fotoaparátu Nikon Z 50, vítězi ocenění „Best Buy Camera“ 2020–2021

Fotoaparát Nikon Z 50 se svou konkurenční cenou a excelentní kvalitou získal ocenění EISA Best Buy Camera (Výhodná koupě) 2020-2021. Tento fotoaparát mirrorless kompaktních rozměrů s obrazovým snímačem formátu APS-C (DX) je snadno použitelným přístrojem, který je díky odolné konstrukci těla odolávající klimatickým vlivům ideální pro cestování. Fotoaparát nabízí vynikající kvalitu obrazu s dobrým dynamickým rozsahem, který umožňuje obnovení detailů ve světlech i hlubokých stínech. Přístroj Z 50 je vybaven stejným systémem zpracování obrazu EXPEED 6 jako fotoaparáty Nikon formátu FX, což umožňuje záznam videa 4K při 30 sn./s nebo záznam videa Full HD při až 120 sn./s. Automatické zaostřování je rychlé a přesné a nabízí velmi užitečnou funkci zaostřování s detekcí očí a (díky aktualizaci firmwaru) rovněž zaostřování s detekcí zvířat.

Komentář sdružení EISA k fotoaparátu Nikon D780, vítězi ocenění „Full Frame Camera“ 2020–2021

Nikon D780 je digitální jednooká zrcadlovka formátu FX s obrazovým snímačem CMOS BSI s 24,5 milionu pixelů. Toto vybavení v kombinaci s rychlým systémem zpracování obrazu EXPEED 6 poskytuje standardní rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 51 200 a otevírá tak více možností v oblasti fotografické tvorby. Výklopný dotykový monitor LCD pomáhá fotografům a videografům získat požadované úhly pohledu i při snímání z nadhledu nebo z podhledu. Fotoaparát je nástupcem modelu Nikon D750 a přináší množství vylepšení, jako je lepší zpracování obrazu, lepší možnosti v oblasti videa (až do 4K UHD 30 sn./s ve formátu N-Log), zpomalený záznam a časosběrné snímání. Výrazně vylepšený hybridní systém automatického zaostřování navíc zaručuje rychlé automatické zaostřování při fotografování a filmování s využitím LCD monitoru.

Komentář sdružení EISA k objektivu AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR, vítězi ocenění „Professional Telephoto Zoom Lens“ 2020–2021

Tento výkonný teleobjektiv se zoomem je vhodný pro profesionální použití v náročných podmínkách. Jeho konstantní vysoká světelnost v celém rozsahu ohniskových vzdáleností nabízí výhodu v mnoha oblastech včetně portrétní fotografie, fotografie sportu v interiéru i exteriéru a fotografie přírody. I při použití plně otevřené clony f/2,8 poskytuje tento objektiv NIKKOR díky aplikaci nového optického skla Nikon s upravenou lámavostí v krátkovlnném spektru (SR) výjimečné rozlišení na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu FX a minimum barevné vady. S objektivem se díky účinné redukci vibrací a důkladnému utěsnění proti klimatickým vlivům rovněž perfektně pracuje. Všestrannost objektivu dále rozšiřuje jeho kompatibilita s telekonvertory Nikon 1,4× a 2×.

Komentář sdružení EISA k objektivu NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S, vítězi ocenění „Portrait Lens“ 2020–2021

Tento vynikající portrétní objektiv s klasickou ohniskovou vzdáleností 85 mm je působivým doplňkem systému fotoaparátů mirrorless Nikon Z, kde vyčnívá z řady mezi velmi silnou konkurencí. Jako doposud nejlepší objektiv Nikon s ohniskovou vzdáleností 85 mm je nový model obdivuhodný při cloně f/1,8, s optimální mírou neostrosti v okrajích obrazu a kontrastem požadovaným portrétními fotografy, zatímco při zaclonění o několik EV poskytuje zcela perfektní optický výkon. Objektiv navíc nemá žádné zkreslení, nabízí rychlé automatické zaostřování a jeho mechanické provedení splňuje vysoké standardy včetně odolnosti proti klimatickým vlivům pro možnost použití v libovolných podmínkách.

Každý rok jsou udělovány ceny EISA novým výrobkům, které kombinují nejpokročilejší technologie a žádoucí funkční vybavení s prvotřídní výkonností. Ceny EISA zahrnují jak nejdostupnější výrobky s ideálním poměrem ceny a výkonu, tak i nejprestižnější výtvory moderní spotřební elektroniky. Kategorie ocenění se mění každý rok, a odrážejí tak vývoj designu výrobků a možnosti jejich propojení, ale každý vítěz ceny EISA vždy zůstává tím nejlepším ve své třídě.

Další informace naleznete na webové stránce sdružení EISA: https://www.eisa.eu/