14-04-2020

SPOLEČNOST NIKON ZÍSKALA ČTYŘI CENY TIPA WORLD AWARDS V RÁMCI SVÉ NABÍDKY DIGITÁLNÍCH JEDNOOKÝCH ZRCADLOVEK, FOTOAPARÁTŮ MIRRORLESS A OBJEKTIVŮ NIKKOR

Amsterdam, Nizozemsko, 14. dubna 2020: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že získala čtyři ceny v rámci jednotlivých kategorií výrobků v hodnocení 2020 TIPA World Awards. Fotoaparáty Nikon D780 a Nikon Z 50 plus objektivy AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR a NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct byly oceněny jako nejlepší výrobky v odpovídajících kategoriích panelem redaktorů TIPA, kteří hodnotili výrobky s ohledem na jejich kvalitu, výkonnost a celkovou hodnotu.

Výrobky Nikon uspěly v následujících kategoriích:

  • Best DSLR Expert Camera (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro pokročilé uživatele): Nikon D780
  • Best APS-C Camera Advanced (Nejlepší pokročilý fotoaparát formátu APS-C): Nikon Z 50
  • Best DSLR Professional Lens (Nejlepší profesionální objektiv pro digitální jednooké zrcadlovky): AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR
  • Best Mirrorless Prime Standard Lens (Nejlepší základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro fotoaparáty mirrorless): NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct  

Komentář TIPA k fotoaparátu Nikon D780:

„Společnost Nikon vytvořila s fotoaparátem D780 okamžitou klasiku. Fotoaparát sdílí DNA legendárního přístroje D750 a navíc obsahuje mnohé z nejnovějších technologií z řady fotoaparátů mirrorless Nikon Z. Přístroj splňuje veškerá přání fotografa s ohledem na rychlost, zpracování obrazu, možnosti v oblasti videa a výkon automatického zaostřování, nabízí dva sloty pro paměťové karty standardu UHS-II a dva režimy načítání dat z obrazového snímače – jeden pro rozšířený dynamický rozsah a druhý pro dosažení vyššího zisku a lepší výkonnosti za nízké hladiny osvětlení“.

Komentář TIPA k fotoaparátu Nikon Z 50:

„Fotoaparát mirrorless Nikon Z 50 s bajonetem Nikon Z je ideální pro rodinnou, cestovatelskou a tvůrčí fotografii/videografii. Snadnost použití a kompaktní rozměry přístroje doplňují rozsáhlé možnosti tvůrčích zásahů, které zahrnují snadné přepínání mezi fotografováním a záznamem videa, snadnou propojitelnost a početné efekty Creative Picture Control (Kreativní předvolby Picture Control). Velký výklopný monitor LCD fotoaparátu nabízí jasný obraz i v náročných světelných podmínkách a přístroj poskytuje promyšlené a snadno přístupné ovladače a strukturu menu, působivou snímací frekvenci 11 sn./s (kontinuální zaostřování) a široký rozsah citlivostí ISO“.

Komentář TIPA k objektivu AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR:

„Objektiv AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR představuje ideální řešení pro sportovní fotografii, fotografii přírody a portrétní fotografii ve formě jediného objektivu. Objektiv je zkonstruován s přihlédnutím pro využití v exteriéru – například na sportovním stadionu nebo v přírodě – a disponuje tak odolnou konstrukcí utěsněnou proti klimatickým vlivům a systémem redukce vibrací s účinností 4 EV a speciálním režimem „SPORT“ pro rychle se pohybující objekty. Stejně působivá je nejkratší zaostřitelná vzdálenost objektivu 2 m a přizpůsobitelné ovládací prvky poskytující mnoho užitečných nástrojů pro zachycení každé akce“.

Komentář TIPA k objektivu NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct:

„Jednou ze stěžejních charakteristik objektivu NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct je vynikající fotografie za nízké hladiny osvětlení. Tento fascinující objektiv je konstruován tak, aby i při použití plné světelnosti eliminoval závoj během fotografování bodových zdrojů světla, a poskytuje působivé výsledky u nočních scén, krajin a snímků přírody za úsvitu či soumraku, v astrofotografii a rovněž u portrétů v protisvětle s bodovými jasy za objektem. Je pozoruhodné, že tento objektiv s manuálním zaostřováním podává špičkový výkon již při plně otevřené cloně a poskytuje brilantní a nadmíru reálnou reprodukci skutečnosti v celém obrazovém poli“.

Ceny TIPA World Awards jsou všeobecně považovány za vrcholné hodnocení špičkových firem a nejkvalitnějších výrobků v oboru. Slouží rovněž jako důležité kritérium a pomůcka pro spotřebitele při jejich rozhodování o koupi nových výrobků.

Další informace získáte na webových stránkách TIPA na adrese: www.tipa.com 

Více informací o oceněných výrobcích společnosti Nikon naleznete na webových stránkách www.europe-nikon.com