28-04-2020

SPOLEČNOST NIKON ZÍSKÁVÁ CENU RED DOT AWARD V OBLASTI PRODUKTOVÉHO DESIGNU

Uznávanou poctu získaly fotoaparát mirrorless Nikon Z 50 a objektiv Noct

Amsterdam, Nizozemsko, 28. dubna 2020: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že dva z jejích výrobků obdržely cenu Red Dot Award: Product Design 2020. Přístroj Nikon Z 50, nejnovější příspěvek značky do její nabídky fotoaparátů mirrorless, a objektiv NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct, byly oceněny vyhledávanou cenou poté, co zaujaly mezinárodní panel expertů hodnotících aspekty výrobků, jako jsou inovace, funkčnost, ergonomie a odolnost. 

Nikon Z 50

Přístroj Z 50 je prvním fotoaparátem mirrorless značky Nikon ve formátu DX, jehož design, operativnost a spolehlivost jsou odvozeny od modelů Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Nikon Z 50 nabízí excelentní kvalitu obrazu a pořizuje dokonale zaostřené snímky a videa ve formátu 4K s bohatými detaily, prostorovou hloubkou a barvami. Přístroj je ideální pro portrétní fotografii a jeho kompaktní, lehké a odolné tělo vystupuje nad jeho konkurenty.

NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct

NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct je ikonou mezi objektivy pro fotoaparáty mirrorless. Tento výjimečný objektiv s klasickým charakterem objektivu Noct pro bajonet Nikon F a revoluční optickou konstrukcí nabízí působivé nové možnosti za nízké hladiny osvětlení. Tento neuvěřitelně všestranný objektiv využívá svou extrémně vysokou světelnost a ohniskovou vzdálenost pro tvorbu výjimečně ostrého a zároveň jemného obrazu.

Cena Red Dot Design Award je udělována v rámci mezinárodní soutěže v oblasti designu výrobků, které se účastní více než 6 500 příspěvků ze 60 různých zemí. Výrobky s oceněným designem jsou prezentovány v muzeích Red Dot Design po celém světě – přičemž výrobky Nikon budou od 22. června 2020 vystaveny v německém Essenu.

Pro získání podrobnějších informací navštivte webovou stránku Red Dot: https://www.red-dot.org/

Další informace o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na webové stránce www.europe-nikon.com