15-08-2019

NIKON EXCELOVAL NA OCENĚNÍCH EISA AWARDS 2019–2020 SE DVĚMA NEJLEPŠÍMI VÍTĚZI KATEGORIE

Amsterdam, Nizozemsko, 15. srpna 2019: Nikon dnes s radostí oznamuje, že fotoaparát Nikon Z 6 vyhrál ocenění „Camera of the Year“ (Fotoaparát roku) a objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S vyhrál ocenění „Professional Standard Zoom Lens“ (Profesionální základní objektiv se zoomem) na cenách EISA Awards 2019–2020. Tato vítězství systémů mirrorless společnosti Nikon jsou uznáním pro její schopnost vyvíjet přední inovace pro fotografy.

Jedná se o druhé ocenění pro Nikon Z 6 v letošním roce, když v dubnu obdržel cenu „Best Full Frame Camera Expert“ (Nejlepší fotoaparát s obrazovým polem ve formátu kinofilmu pro pokročilé uživatele) na světových cenách TIPA World Award. Mezitím se sbírka trofejí objektivů NIKKOR řady S také rozrostla díky triumfu objektivu NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S na cenách TIPA v kategorii „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens“ (Nejlepší širokoúhlý objektiv se zoomem pro mirrorless fotoaparáty). Ocenění EISA vyjadřují nejnovější uznání pro sérii Nikon Z, jež se jí dostalo po udělení ceny „Red Dot Award: Product Design 2019“, a posilují odhodlání společnosti Nikon přistupovat ke zobrazování prostřednictvím výjimečného optického výkonu.

Komentáře sdružení EISA k fotoaparátu Nikon Z 6, vítězi ocenění „Camera of the Year“ 2019–2020

Společnost Nikon vytvořila mimořádný fotoaparát, s kterým se úžasně dobře manipuluje, je v odolném kvalitním provedení a podává vynikající snímky téměř za jakýchkoli fotografických podmínek. Systém automatického zaostřování zahrnuje funkci zaostřování s detekcí oka, což umožňuje přesné zaostření bez ohledu na umístění objektu v celkové kompozici. Velký a ostrý elektronický hledáček podává skutečně přesný náhled vašich snímků, přičemž stabilizace obrazu v těle fotoaparátu pomáhá dosáhnout ostrého obrazu s každým použitým objektivem včetně objektivů pro digitální zrcadlovky s bajonetem Nikon F. Jednoduše řečeno je to nejlepší všestranný fotoaparát pro pokročilé fotografy.

Komentáře sdružení EISA k objektivu NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S, vítězi ocenění „Professional Standard Zoom Lens“ 2019–2020

Objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S je profesionální objektiv se zoomem a vysokou světelností pro systém Nikon Z. Je masivní a odolný, má antireflexní vrstvu Nano Crystal Coat a novou antireflexní vrstvu ARNEO pro omezení závoje a reflexů, přičemž přední a zadní optické členy jsou opatřeny fluorovou vrstvou odpuzující prach, mastnotu a vlhkost. Díky upravitelnému příkazovému kroužku může fotograf snadno upravit clonové číslo nebo korekci expozice a panel OLED na tubusu zobrazuje clonové číslo, zaostřenou vzdálenost nebo ohniskovou vzdálenost. Tento objektiv kombinuje působivý optický výkon s vysokým rozlišením a atraktivní reprodukcí neostrých míst, a je proto dokonalým partnerem fotoaparátů série Nikon Z.

Ceny sdružení European Imaging and Sound Association (EISA) oceňuje nové inovace, které propojují nejpokrokovější technologii a žádoucí funkce s prvotřídním výkonem. Jeho sbor je výsledkem unikátní a dlouhodobé spolupráce mezi 55 nejrespektovanějšími specializovanými časopisy z 29 zemí světa. Kategorie ocenění se mění každý rok, což odráží vývoj designu produktů a možností připojení.

Další informace naleznete na webové stránce sdružení EISA: https://www.eisa.eu/
Další informace o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na webové stránce www.europe-nikon.com