19-04-2018

Společnost Nikon získala čtyři ceny TIPA World Awards 2018: za fotoaparáty D850, D7500, COOLPIX W300 a objektiv AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR

Amsterdam, Nizozemsko, 19. dubna 2018: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že čtyři z jejích produktů se dočkaly prestižního ocenění v soutěži TIPA World Awards 2018, kterou sponzoruje asociace TIPA (Technical Image Press Association) – instituce se světovým významem v oblasti fotografie a fotografického trhu. Nikon D850 získal ocenění „Best DSLR Professional“ (Nejlepší profesionální digitální jednooká zrcadlovka), Nikon D7500 získal ocenění „Best APS-C DSLR Expert“ (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka formátu DX pro pokročilé uživatele), objektiv AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR zvítězil v kategorii „Best Professional Lens“ (Nejlepší profesionální objektiv) a fotoaparát COOLPIX W300 získal prvenství v kategorii „Best Rugged Camera“ (Nejlepší odolný fotoaparát).

Komentář asociace TIPA k fotoaparátu Nikon D850, vítězi kategorie „Best DSLR Professional“

Model Nikon D850 je fotoaparátem, ve kterém se snoubí všechny prvky, které mu zajišťují status nejlepší letošní profesionální digitální jednooké zrcadlovky. Díky snímači CMOS se 45,7 megapixely a s přímým osvětlením fotodiod i díky procesoru EXPEED 5 může fotoaparát D850 zachytit sérii 51 snímků (ve 14bitovém formátu NEF) rychlostí až 9 sn./s (s volitelným multifunkčním Battery Packem MB-D18 s baterií EN-EL18B používanou ve fotoaparátu D5). Křížové snímače, kterých je na přístroji 99, a samostatný mikroprocesor automatického zaostřování zaručují rychlé zaostření a pořízení snímku i při tak slabém světle jako −4EV. Tělo odolné vůči prachu a stříkající vodě je z odolné hořčíkové slitiny a z materiálů obsahujících uhlíková vlákna. Výdrž baterie pak umožňuje pořídit až 1840 snímků v plném rozlišení nebo na jediné nabití natočit 70minutové video v rozlišení HD. 

Komentář asociace TIPA k fotoaparátu Nikon D7500, vítězi kategorie „Best APS-C DSLR Expert“

Fotoaparát D7500 s 20,9 megapixely a formátem DX cílí přímo na ty z fotografů, kteří chtějí za středně vysokou cenu využívat výhod plynoucích z kompletní řady objektivů Nikon a z know-how společnosti v oblasti zpracování obrazu. Fotoaparát umožňuje přehledné ovládání mnoha promyšlených parametrů a možností práce s obrazem, které kombinují prvky profesionálního a amatérského využití. Fotoaparát má velmi dobrý výkon při nízké hladině osvětlení, výjimečnou výdrž baterie a výklopný 3,2palcový dotykový monitor LCD. Možnosti nastavení ISO se pohybují od 100 do 51 200 a nejkratší čas závěrky při plném rozlišení a frekvenci osmi snímků za sekundu je 1/8000 s. Přístroj disponuje početnými možnostmi pokročilého nastavení a fotograf tak může plně využívat schopností kreativních tvůrčích nástrojů.

Komentář asociace TIPA k objektivu AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1.4 FL ED VR, vítěznému objektivu kategorie „Best Professional Lens” 

Představte si objektiv s vestavěným telekonvertorem 1,4×, se systémem redukce vibrací umožňujícím fotografovat delšími časy závěrky až o 4 EV, s větší odolností proti prachu a vlhku, s vnitřním zaostřováním a s možností pomocí jediného přepínače snadno zvětšit ohniskovou vzdálenost (z max. 400 mm na 560 mm, resp. na 840 mm u fotoaparátu s formátem DX). Objektiv je určený pro fotografii sportovních a jiných událostí a pro fotografii přírody a divoké přírody – díky zabudovanému telekonvertoru dokáže zajistit excelentní kvalitu obrazu jak v oblasti světelnosti, tak v oblasti kvality okrajových částí snímku. Při použití s pokročilými fotoaparáty Nikon (například D850) je možné vnější oblasti snímku využít jako křížové snímače a ještě tak zrychlit zachycení objektu a zvýšit kvalitu.

Komentář asociace TIPA k fotoaparátu COOLPIX W300, vítězi kategorie „Best Rugged Camera“

Na model Nikon COOLPIX W300 se mohou spolehnout všichni aktivní dobrodruzi, kteří chtějí mít jistotu, že fotoaparát zvládne naprosto cokoli. Vodotěsný¹ do 30 metrů, mrazuvzdorný² do −10 stupňů Celsia, nárazuvzdorný³ a prachotěsný – fotoaparát COOLPIX W300 dokáže pořizovat videa s rozlišením 4K i 16megapixelové statické snímky a časosběrné videosekvence. Díky 5násobnému optickému zoomu s hybridní redukcí vibrací Nikon jsou možnosti práce s obrazem ještě větší. Video 4K UHD se stereo zvukem, na kterém je dobrodružství živě zachyceno, je pak možné sdílet pomocí vestavěného zařízení WiFi a aplikace SnapBridge. Fotoaparát COOLPIX W300 pomáhá i s orientací na cestách – disponuje vestavěným zařízením GPS, funkcí eCompass, indikací výšky a hloubky a dokonce i barometrem a manometrem.

Ocenění se udílí výrobkům pro pořízení a zpracování obrazu uvedeným na trh v období od 1. dubna 2017 do 31. března 2018. Anketa má mnoho kategorií, ve kterých svými hlasy volí redaktoři prestižních světových časopisů z oblasti fotografie a zpracování obrazu.

Další informace získáte na internetových stránkách ankety TIPA World Awards na adrese www.tipa.com

¹ Vodotěsné provedení: Splňuje testovací podmínky společnosti Nikon, které jsou ekvivalentní ochraně JIS/IEC třídy 8 (IPX8). Fotografování v hloubce až 30 m je možné po dobu přibližně 60 minut.
² Mrazuvzdorné/prachotěsné provedení: Splňuje testovací podmínky společnosti Nikon, které jsou ekvivalentní ochraně JIS/IEC třídy 6 (IPX6).
³ Nárazuvzdorné provedení: Splňuje testovací podmínky společnosti Nikon, které odpovídají standardu MIL-STD 810F, metoda 516.5-Odolnost proti nárazu (výrobek je vystaven pádu z výšky 240 cm na překližkovou plochu o tloušťce 5 cm).