01-04-2018

SPOLEČNOST NIKON SE BUDE V ROCE 2018 PODÍLET NA PŘÍPRAVĚ REPORTÁŽÍ A ODBORNÝCH KURZŮ SPOLEČNĚ S AGENTUROU NOOR

Amsterdam, Nizozemsko, 1. dubna 2018: Společnost Nikon znovu spojila své síly s agenturou NOOR a v roce 2018 bude podporovat toto amsterdamské sdružení dokumentárních fotografů vyprávějících aktuální příběhy dneška. Společnost Nikon poskytne fotoaparáty a objektivy na dlouhodobé projekty agentury NOOR, které poukazují na problémy globálního významu. Ambiciózní dokumentární fotografové z celé Evropy získají v rámci této spolupráce odborné znalosti, a to prostřednictvím školení Akademie Nikon-NOOR.

Mezi skupinové projekty agentury NOOR podporované společností Nikon patří projekt Klimatická změna, který se věnuje problémům způsobeným změnami životního prostředí a zvyšováním hladiny oceánů ve dvou kapitolách – Následky a Řešení. Její skupinový projekt Novodobé otrokářství se zabývá obchodem s lidmi a do současnosti stále praktikovaným globálním obchodem s otroky.

Akademie Nikon-NOOR zahájila sezónu 2018 jarními školeními v Polsku, Švédsku a Belgii. Další termíny budou oznámeny v průběhu roku. V každé lokalitě se odborného kurzu zúčastní 15 účastníků, kteří budou v úzké spolupráci s předními fotoreportéry zdokonalovat svá portfolia. Pod jejich vedením se účastníci zdokonalí v pořizování fotografických sérií a vyprávění příběhů pomocí fotografií. Také získají základní dovednosti potřebné pro práci v oboru a úspěšnou prezentaci svých témat. Školitelé agentury NOOR předávají zkušenosti ze své práce po celém světě. Věnují se tématům společenských změn, konfliktů a problémů životního prostředí. Společnost Nikon sponzoruje Akademii, aby pomohla zajistit bezplatnou výuku pro všechny účastníky a aby podpořila kariéru nadaných mladých dokumentárních fotografů.

Michel du Croix, generální ředitel oddělení péče o zákazníky společnosti Nikon Europe, řekl:

„Společnost Nikon je hrdá na význam, jaký má její spolupráce s agenturou NOOR při dokumentování závažných problémů a při inspirování nové generace fotografů prostřednictvím Akademie Nikon-NOOR. Zavazujeme se sloužit fotografické komunitě tím, že budeme podporovat přesvědčivé reportáže nutící k zamyšlení a že se podělíme o své zkušenosti s nadcházející generací fotoreportérů.“

Více informací:

http://noorimages.com/announcing-the-2018-nikon-noor-academy-masterclasses/