16-04-2018

Modelky a nástěnné malby: Nikon a fotografka Julia Kennedy přinášejí módu do ulic

Amsterdam, Nizozemsko, 16. dubna 2018 V nové sérii fotografií vydané dnes společností Nikon módní fotografka Julia Kennedy dvě mainstreamové umělecké formy, když vedle sebe staví svět módy a některé z nejpůsobivějších příkladů londýnského pouličního umění.

Ve spolupráci s francouzskou stylistkou Coline Bachovou, využila Julia rychlost a rozlišení nejnovější digitální jednooké zrcadlovky Nikon, modelu D850, a různé objektivy NIKKOR, aby zachytila dynamiku a rychlé tempo rušného městského života v kombinaci s extravagancí módního průmyslu.

Tato exkluzivní osmidílná fotografická série odráží Juliin názor, že móda by se neměla omezovat pouze na přehlídková mola, ale že ji lze ocenit v jakémkoli prostředí. Její snímky se zaměřují na syté barvy, bohatou texturu a pohyb, zatímco styling a rekvizity modelky záměrně umisťují do kontextu těch nejlepších nástěnných maleb severního a východního Londýna. Celou sérii snímků si můžete prohlédnout zde.

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED
Malby: DRT (L) a Sr. X (P), Camden

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED
Malba: Dan Kitchener, Camden

Julia Kennedy k projektu uvedla: „Londýn je mezinárodně uznávaný pro své módní cítění a vynikající pouliční umění a já vždy hledám vzrušující nové barvy a textury. Rychlost, vysoké rozlišení a citlivost na světlo u Nikonu D850 mi umožnily zachytit v každé scéně veškerý pohyb, detail a barvy a vzbudit tak v těchto všedních městských prostředích pocit vzrušení.“

Julia sérii snímků zachytila pomocí následujícího vybavení:
• D850 – Nejnovější digitální jednooká zrcadlovka formátu FX společnosti Nikon se pyšní 45 megapixely rozlišení, vynikajícím dynamickým rozsahem, sériovým snímáním v plném rozlišení frekvencí 7 sn./s* a nejlepším rozsahem citlivostí ISO ve své třídě, takže představuje vítěznou kombinaci rychlosti, detailů a preciznosti.
• AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR – Oblíbený objektiv se zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu až po střední teleobjektiv. Jeho vysoká světelnost f/2,8 nabízí výjimečný výkon za nízké hladiny osvětlení a poskytuje konzistentní expozice v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Redukce vibrací minimalizuje chvění fotoaparátu a umožňuje při fotografování používat až o 4 EV delší časy závěrky.
• AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED – Extrémně širokoúhlý objektiv s vysokou světelností a antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje. Objektiv poskytuje ostrý obraz až do krajů obrazového pole, který je kvalitnější než u ekvivalentních objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. 
• AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED – Rychlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností formátu FX s ultraširokou ohniskovou vzdáleností 20 mm a vysokou světelností f/1,8. Jedná se o lehký a všestranný objektiv pro kreativní fotografy, kteří chtějí zdůraznit perspektivu.

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED
Malba: Otto Schade, Camden

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED
Malba: Dr Zadok, Hackney

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR
Malba: Paula Plim, Camden

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR
Malba: Darren John, Tower Hamlets

Pro další informace klikněte sem.

O Julii Kennedy

Britská fotografka Julia Kennedy žije a pracuje v Londýně. Julia je známá svým využíváním barev, výstavbou velkých kulis a skvělými lokacemi. Ráda se směje a její fotografie jsou plné osobnosti a smyslu pro humor nebo ironii. Julia spolupracovala s mnoha módními časopisy včetně L’Officiel, Vogue a Wonderland a mnoha známými značkami, jako jsou Charlotte Olympia, House of Hackney, Harrods, Oasis, Sweaty Betty a Rimmel. 
www.juliakennedy.com
@msjuliakennedy

O Coline Bach

Coline Bach je francouzská stylistka a návrhářka kostýmů žijící v Londýně. Po získání titulu MA v oboru módní žurnalistiky na škole Central Saint Martins pracovala jako první asistentka módního ředitele časopisu Dazed & Confused, kde po jeho boku pracovala na různých titulech – mezi jiným Dazed & Confused, AnOther, AnOther Man, Interview Magazine, Vogue Italia, V Magazine, V Man, Harper’s Bazaar, Purple Fashion a Teen Vogue, než se rozhodla začít pracovat na vlastní pěst. 
www.colinebach.com
@colinebach

* Model D850 dokáže fotografovat snímací frekvencí až 9 sn./s při použití volitelného multifunkčního Battery Packu MB-D18 s baterií EN-EL18b (používanou ve fotoaparátu D5).