13-10-2017

Nikon D850 získal se 100 body doposud nejvyšší hodnocení DxOMark za obrazový snímač digitální jednooké zrcadlovky

Amsterdam, Nizozemsko, 13. října 2017: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že Nikon D850 získal se 100 body doposud nejvyšší hodnocení DxOMark za obrazový snímač digitální jednooké zrcadlovky.

Fotoaparát D850, který je první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon vybavenou obrazovým snímačem CMOS formátu FX s technologií přímého osvětlení fotodiod a extrémně vysokým počtem 45,7 milionu pixelů, dosáhl rekordního hodnocení v přísných testech DxOMark.

Analýza DxOMark vyzdvihuje vynikající kvalitu obrazu fotoaparátu a jeho možnosti s ohledem na dostupné citlivosti ISO a objasňuje, že „uvedení prvního obrazového snímače typu BSI do digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu FX s extrémně vysokým počtem 45,7 milionu pixelů posouvá kvalitu obrazu přístroje Nikon D850 na úroveň shodnou se středoformátovými fotoaparáty a často i vyšší“ a „umisťuje tak tento přístroj do své vlastní kategorie kvality obrazu“.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje: „Fotoaparát D850 vytvořil nový standard kvality obrazu a my jsme potěšeni, že byl oceněn doposud nejvyšším uděleným hodnocením DxOMark“.

DxOMark je ověřený průmyslový standard nezávislých měření kvality objektivů a hodnocení fotoaparátů, objektivů a chytrých telefonů. Celkové hodnocení obrazového snímače DxOMark sestává ze tří testovaných složek včetně barevné hloubky pro portrétní fotografii, dynamického rozsahu pro krajinářskou fotografii a možností v oblasti citlivostí ISO za nízké hladiny osvětlení pro sportovní fotografii, fotografii divokých zvířat a další oblasti akční fotografie.

Ohodnocení 100 body je rovněž ideálně načasováno, protože Nikon oslavuje v tomto roce 100. výročí svého založení.

Kompletní test DxOMark je k dispozici zde.

Více informací o oceněných výrobcích společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com.