Nikon Imaging | Česká republika | Europe

04-10-2017

Pouliční život objektivem fotoaparátu

Společnost Nikon vydává nový cyklus fotografií Barcelony, aby poskytla inspiraci amatérským pouličním fotografům

Amsterdam, Nizozemsko, 4. října 2017 – Společnost Nikon dnes vydává exkluzivní fotografický cyklus poté, co postavila španělského fotografa Ibaie Aceveda před úkol nasnímat v jeden den pět různých míst v jeho rodné Barceloně pomocí pěti objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR.

Městská krajina Barcelony je unikátní kombinace krásných pláží, moderní architektury a gotické minulosti. Fotografický cyklus zahrnuje pozoruhodné snímky čtvrti Barcelonetas, chrámu Sagrada Familia, ulic Las Ramblas, Gotické čtvrti a hory Tibidabo. Každému snímku byl přidělen konkrétní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, aby bylo vidět, jak dokáže z obyčejné pouliční fotografie vytvořit výjimečnou.

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G

Ibai sérii nafotil pomocí fotoaparátu Nikon D750 a následujících objektivů NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností:
- AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED: Díky širokému úhlu tohoto objektivu a malé hloubce ostrosti byl tento objektiv ideální volbou pro zachycení slavné barcelonské pláže. Objektiv umožnil Ibaiovi zaznamenat prostředí a atmosféru čtvrti Barcelonetas bez zkreslení a ostře i za jasného světla.
- AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G: Objektiv je vynikající pro zachycení malé hloubky ostrosti současně se širokými úhly a je rovněž efektivní za nízké hladiny osvětlení. To je vidět na Ibaiově snímku slavné pamětihodnosti, chrámu Sagrada Familia, odrážejícího se v blízkém jezeře, který by si bylo možné splést s malbou.
- AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G: Tento objektiv byl ideální pro získání krásného snímku davu lidí hemžícího se v ulicích Las Ramblas. Clona objektivu nabízí vynikající hloubku ostrosti a skvělou strukturu s rozmazáním v pozadí obrázku.
- AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G: Tento objektiv je ideálním portrétním objektivem, který zachytí extrémní množství detailů. Umožňuje dosáhnout hladce reprodukovaných neostrých míst obrazu (bokeh), a soustředí tak pozornost pozorovatele na to hlavní. Tyto schopnosti byly otestovány v Gotické čtvrti.
- AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G: Schopnost tohoto objektivu fotografovat i za slabého osvětlení umožňuje snadné přizpůsobení měnícím se světelným podmínkám, díky čemuž je tento objektiv ideální volbou pro zachycení jak kostela, tak západu slunce nad horou Tibidabo.

Ibai Acevedo komentuje svou zkušenost takto: „Pouliční fotografie pro mě znamená riskovat a pokoušet se zachytit něco neobvyklého nebo pomíjivého. Stále mám oči otevřené a vždy se snažím využít každou příležitost, která se vyskytne. Je velmi důležité být schopen improvizovat – nakonec krása fotografie je v zachycení jedinečnosti okamžiku. Situace jako měnící se světelné podmínky nebo počasí jsou pro fotografy nikdy nekončícími výzvami a příležitostmi zároveň, ale i když se nacházíte na skvělém místě s ideální kompozicí, bez správného objektivu můžete dosáhnout pouze limitovaných výsledků.“

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Video

V této sérii praktických videí uvidíte Ibaie na fotografovaných místech jeho rodné Barcelony a naučíte se používat objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR: http://bit.ly/nikon_ltal

Použité vybavení

Při fotografování používal Ibai Acevedo následující vybavení:
Nikon D750
AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED
AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G
AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G
AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G
AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G