Nikon Imaging | Česká republika | Europe

22-05-2017

Nikon D500 vyhrává cenu Camera GP 2017 Editors Award

Amsterdam, Nizozemsko, 22. května 2017: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že její digitální jednooká zrcadlovka D500 získala cenu Camera GP (Grand Prix - Velká cena) 2017 Editors Award (Cena vydavatelů), ke svým již dříve získaným cenám mimo jiné od asociací TIPA a EISA.

Ceny Camera GP jsou sponzorovány tiskovým klubem Camera Journal Press Club (C.J.P.C. / Japonsko), který byl založen v září 1963 a sdružuje vydavatele 12 časopisů o fotoaparátech a fotografování (k dubnu 2016). Vítěz ceny Editors Award, kterou pro tento rok obdržel fotoaparát Nikon D500, je vybírán na základě své popularity, rozruchu, který způsobil, a míry inovace, kterou přináší, podle mínění členů C.J.P.C.

Nikon D500 je nyní držitelem tří vysoce uznávaných ocenění. Získal také cenu TIPA Awards 2016 Best APS-C DSLR Expert (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro pokročilé uživatele se snímačem APS-C) asociace TIPA pro rok 2016 a cenu EISA Awards' European Prosumer DSLR Camera 2016-2017 asociace EISA.

Prohlášení porotců k výběru D500

„Nikon D500 je nový dlouho očekávaný špičkový model řady jednookých zrcadlovek značky Nikon se snímačem formátu APS-C. Poskytuje vynikající poměr ceny a výkonu a obsahuje základní funkce fotoaparátu D5 (například snímač s automatickým zaostřováním), vlajkového modelu značky Nikon s plným formátem 35 mm [135], ale přitom za cenu, kterou si může dovolit i běžný zákazník. Nikon D500 lze považovat za fotoaparát, který dělá formát APS-C přitažlivějším díky svému robustnímu a odolnému tělu, hledáčku s vysokým rozlišením a více než dostatečnému výkonu při sériovém snímání, což vše ke špičkovému modelu patří. Je vybaven vynikajícím systémem automatického zaostřování složeným ze zaostřovacích polí, která pokrývají široký záběr kompozice, a dokáže ostře a jasně zachycovat pohybující se objekty. Přes pozoruhodný rozvoj bezzrcadlových fotoaparátů v dnešní době nám Nikon D500 připomněl kouzlo jednookých zrcadlovek.“

Význačné vlastnosti fotoaparátu D500

·Systém automatického zaostřování nové generace se 153 zaostřovacími poli, který prokazuje vynikající schopnosti zachycení objektu v každé situaci

·Vysokorychlostní sériové snímání až 200 snímků v jedné sérii rychlostí až 10 sn./s (14bitové snímky RAW s bezeztrátovou kompresí)

·Kompaktní systém, který formát DX umožňuje pro pohotové fotografování

·Podpora záznamu videosekvencí 4K UHD (3840 × 2160) pro potřeby profesionálů

·Nový systém zpracování obrazu EXPEED 5, který pracuje s širokým rozsahem standardních citlivostí až do ISO 51 200, s možností dalšího rozšíření až na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000)

·Vybavení 3,2palcovým výklopným dotykovým monitorem s vysokým rozlišením, který přispívá k ještě většímu komfortu při fotografování

·Podpora aplikace SnapBridge, která umožňuje hladké propojení fotoaparátu s chytrým zařízením