Nikon Imaging | Česká republika | Europe

28-04-2017

Společnost Nikon získává ceny TIPA Awards 2017 ve čtyřech kategoriích Nikon D5600, COOLPIX W100, PC NIKKOR 19 mm f/4E ED a KeyMission 360

Amsterdam, Nizozemsko, 28. dubna 2017: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že čtyři z jejích produktů získaly prestižní ceny TIPA Awards 2017 sponzorované asociací TIPA (Technical Image Press Association), globální autoritou v oboru fotografie a zpracování obrazu. Fotoaparát D5600 získal cenu Best DSLR Entry Level (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro začátečníky), fotoaparát COOLPIX W100 cenu Best Rugged Camera (Nejlepší odolný fotoaparát), objektiv PC NIKKOR 19 mm f/4E ED byl vybrán pro ocenění Best Professional Lens (Nejlepší profesionální objektiv) a kamera KeyMission 360 získala ocenění Best 360° Camera (Nejlepší 360° kamera).

Pro ceny byly vybírány nejlepší produkty z oboru fotografie a zpracování obrazu v řadě kategorií uvedené na trh mezi 1. dubnem 2016 a 31. březnem 2017. Produkty se vybíraly na základě hlasování redaktorů prestižních časopisů věnovaných fotografování a práci s obrazem z celého světa.

Poznámky asociace TIPA k fotoaparátu D5600 – vítězi v kategorii Best DSLR Entry Level

Fotoaparát D5600 s rozlišením 24,2 megapixelu a obrazovým snímačem formátu DX má společností Nikon vyvinutou funkci SnapBridge, která slouží k dálkově ovládanému fotografování a automatickému přenosu snímků z fotoaparátu do kompatibilního chytrého telefonu nebo tabletu přes Bluetooth. Video lze z fotoaparátu přenášet i prostřednictvím jeho vestavěného Wi-Fi připojení. Fotoaparát nabízí režim sériového snímání s frekvencí 5 snímků za sekundu, systém 39bodového automatického zaostřování a rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600. Výklopný a otočný dotykový LCD displej o úhlopříčce 8,1 cm / 3,2“ s 1 037 000 pixely umožňuje dát průchod kreativitě při fotografování z vlastního pohledu při použití řady režimů zvláštních efektů fotoaparátu i při použití standardních režimů expozice a vzorů.

Dále fotoaparát umožňuje pořizovat Full HD video snímací frekvencí 60p a zachycovat statické snímky ve formátu NEF (RAW).

Poznámky asociace TIPA k fotoaparátu COOLPIX W100 společnosti Nikon – vítězi v kategorii Best Rugged Camera

Cenově dostupný fotoaparát W100, vodotěsný do hloubky 10 metrů, odolný proti nárazu při pádu z výšky 1,8 metru, mrazuvzdorný do -10 °C a prachotěsný, je vybaven obrazovým snímačem CMOS s 13,2 miliony pixelů, který dokáže pořizovat statické záběry frekvencí přibližně 11 snímků za sekundu a Full HD video snímací frekvencí 30p. Objektiv NIKKOR s 3násobným optickým zoomem zaručuje rozsah ohniskových vzdáleností 30-90 mm (odpovídající 35mm filmu) s elektronickou redukcí vibrací. Displej TFT LCD o úhlopříčce 2,7“ s 230 000 pixely je vylepšen 5stupňovým nastavením jasu. Je zde také řada kreativních scénických režimů a korekce expozice v rozsahu +/-2 EV. Ovládání jedním vyhrazeným tlačítkem usnadňuje fotografování jak v náročném počasí, tak i pod vodou, a funkce SnapBridge vyvinutá společností Nikon umožňuje snadno sdílet a ukládat snímky prostřednictvím chytrých zařízení.

Poznámky asociace TIPA k objektivu PC NIKKOR 19 mm f/4E ED – vítězi v kategorii Best Professional Lens

Profesionálové fotografující architekturu a těsné interiéry ocení kvalitu a funkce tohoto objektivu s korekcí perspektivy celého snímku a mechanismem naklápění a vysouvání. Zahrnuje 3 optické členy ze skel ED a dva asférické optické členy a má antireflexní vrstvy Nano Crystal a Super Integrated. Naklápí se v úhlu +/- 7,5 stupně a vysouvá se v délce +/- 12 mm s otáčením do 90 stupňů. Objektiv nabízí maximální korekci perspektivy: naklápění a vysouvání lze nastavit nezávisle a bez aretace, přičemž naklápění lze provádět rovnoběžně nebo kolmo na vysouvání. Na předních a zadních členech má objektiv fluorové vrstvy odpuzující vodu, prach, nečistoty a mastnotu, dále je vybaven mechanismem elektromagnetické clony a má minimální clonu f/32.

Poznámky asociace TIPA ke kameře KeyMission 360 – vítězi v kategorii Best 360° Camera

Kamera KeyMission 360 umožňuje uživateli pořizovat a sdílet velmi působivá 360stupňová videa a snímky a je vodotěsná, nárazuvzdorná a mrazuvzdorná bez potřeby dalšího krytu. Zařízení umí zaznamenávat 4K HD videa, fotografie s 23,9 miliony pixelů a časosběrné videosekvence a je vybaveno funkcí SnapBridge společnosti Nikon pro bezdrátové sdílení v reálném čase. Vzdálenost pro zaostření zblízka je cca 30 cm s obrazovým úhlem 8,2 mm (odpovídající 35mm filmu). Kamera je kompaktní (61,1 x 65,7 x 60,1 mm) a lehká (198 g) a k uživatelské flexibilitě při pořizování záběrů v nejrůznějších situacích přispívá i dostupnost speciálních upevňovacích příslušenství.