Nikon Imaging | Česká republika | Europe

03-04-2017

Nikon představuje pamětní modely k příležitosti 100. výročí

Amsterdam, Nizozemsko, 3. dubna 2017: Společnost Nikon s radostí oznamuje představení řady pamětních modelů a předmětů u příležitosti 100. výročí 25. června 2017.

Společnost Nikon vždy vyráběla unikátní produkty, které posouvaly hranice možností u technologií se zaměřením na optiku a přesnost, a to již od svého založení pod názvem Nippon Kogaku K.K. v roce 1917. Do pamětní řady patří kromě loga ke 100. výročí a speciálních povrchových úprav a detailů také dvě vlajkové lodi společnosti – digitální jednooké zrcadlovky, objektiv NIKKOR ze série se světelností f/2,8, speciální sada tří objektivů NIKKOR a nakonec také pamětní vydání tří dalekohledů.

V nabídce bude také speciální sbírka pamětních předmětů. Více informací najdete na našich webových stránkách: http://www.nikon.com/100th/.

D5 ve vydání k příležitosti 100. výročí

D5 je vlajková digitální jednooká zrcadlovka společnosti Nikon. Toto vydání vyjadřuje dědictví vlajkového modelu a je v provedení s tmavě šedou metalickou úpravou povrchu spolu s vyraženou značkou, která odkazuje na přispění společnosti Nikon v oblasti průzkumu a studií vesmíru. Součástí vydání je také výroční brožura, ve které jsou popsány podrobnosti.

D500 ve vydání k příležitosti 100. výročí

Díky metalicky šedé povrchové úpravě a pamětnímu logu se ve vydání k příležitosti 100. výročí snoubí elegance s fotografickou znamenitostí. Výrobek je dodáván v exkluzivním kovovém pouzdře s logem a sériovým číslem, součástí vydání je také speciální krytka těla a kožený popruh s logem.

NIKKOR 70-200E ve vydání k příležitosti 100. výročí

Součástí tohoto slavnostního vydání AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR jsou oddělené skleněné prvky uvnitř vnitřní mechaniky a speciální stojan s pouzdrem, které pomáhají vytvořit bližší představu o tom, jakým způsobem tento objektiv dosahuje pro něj tak charakteristického vykreslování skutečnosti.

Sada NIKKOR Triple F2,8 Zoom Lens Set ve vydání k příležitosti 100. výročí

Objektivy NIKKOR se staly synonymem optických technologií společnosti Nikon. Tato výroční sada obsahuje tři objektivy se zoomem a světelností f/2,8, které jméno NIKKOR představují nejlépe – širokoúhlý AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED, standardní AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR a teleobjektiv AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR. Na všech třech objektivech je vyryto stejné pamětní sériové číslo.

WX 7×50 IF a WX 10×50 IF ve vydání k příležitosti 100. výročí

U těchto vydání série WX s ultra širokým zorným polem (WX 7×50 IF, WX 10×50 IF) je unikátní sériové číslo vyraženo z vrchu centrálního šroubu, zatímco výroční logo je natištěno z jeho spodu a také na exkluzivním koženém popruhu, který je součástí balení navíc k běžně dodávanému. Celkový počet těchto kusů bude omezen na jedno sto (7×50 a 10×50 dohromady).

8×30 E II ve vydání k příležitosti 100. výročí

Toto je pamětní vydání dalekohledu 8×30E II společnosti Nikon, jehož nesmlouvavý klasický design si za mnoho let od jeho uvedení na trh zamiloval bezpočet uživatelů. Toto vydání obsahuje pamětní logo a exkluzivní povrchovou úpravu v metalicky šedé. Součástí balení je také speciální poutko s pouzdrem.

Pamětní předměty k příležitosti 100. výročí

Křišťálový Model I k příležitosti 100. výročí společnosti Nikon

Překrásná křišťálová reprodukce prvního fotoaparátu Nikon 35mm z roku 1948 – Modelu I, kterou vyrobila společnost Swarovski*, přední světový výrobce křišťálu.

Kolekce pamětních odznaků k příležitosti 100. výročí společnosti Nikon

V této kolekci odznaků do klopy je vyobrazena jak většina historických a populárních produktů, tak i firemní loga uplynulého století.

Miniatura fotoaparátu Nikon F k příležitosti 100. výročí společnosti Nikon

V této reprodukci je v polovičním měřítku věrně zobrazen Nikon F, první vlajkový model společnosti Nikon a fotoaparát, který vytvořil světový standard mezi jednookými zrcadlovkami.

Prvotřídní popruh k fotoaparátu k příležitosti 100. výročí společnosti Nikon

Celý vyroben pouze z té nejlepší italské kůže, která se s časem a užíváním zušlechťuje.

Další podrobnosti budou uvedeny v červnu.
Chcete-li se dozvědět více informací, navštivte naše webové stránky k příležitosti 100. výročí.

*Swarovski je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Swarovski AG.

Specifikace, konstrukce, název produktu a dodávané příslušenství se mohou v různých zemích a oblastech lišit. Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce.