Nikon Imaging | Česká republika | Europe

15-02-2017

Výrobky společnosti Nikon získávají ocenění „iF Design Award 2017“

Amsterdam, Nizozemsko, 15. února 2017: Společnost Nikon a její přidružený podnik Nikon-Trimble Co., Ltd* s potěšením oznamují, že pět z jejich výrobků získalo ocenění „iF Design Award 2017“ v rámci kategorie věnované výrobkům.

Cenu získaly následující výrobky:

Digitální jednooká zrcadlovka – „Nikon D5“

D5 je nejnovější vlajková loď společnosti Nikon, schopná reagovat na široké spektrum různých motivů a poskytující vysoce rychlé sériové snímání a vysokou citlivost ISO. Obě strany pentagonálního hranolu byly zeštíhleny pro splnění nároků profesionálního nástroje a celkový design fotoaparátu vzbuzuje dojem větší rychlosti a odolnosti.

Digitální jednooká zrcadlovka – „Nikon D500“

Poloprofesionální fotoaparát D500 je vybaven stejným systémem automatického zaostřování se 153 zaostřovacími poli jako vlajková loď D5. Obrazový snímač přístroje formátu APS-C nabízí vynikající hbitost, sériové snímání s vysokou frekvencí přibližně 10 sn./s a prodlužovací faktor vůči formátu FX u objektivů se stejným ohniskem. Fotoaparát D500 s malým pentagonálním hranolem (bez vestavěného blesku), který se v přední části zužuje směrem k objektu, což je základním designovým schématem fotoaparátů řady Nikon D, působí inovativním dojmem a vzbuzuje pocit pohybu.

Akční videokamera – „KeyMission 360“

První akční videokamera Nikon, KeyMission 360, je nositelnou akční videokamerou vybavenou předním a zadním obrazovým snímačem a dvěma objektivy NIKKOR, což umožňuje zaznamenávat výjimečně realistické videosekvence 4K UHD v úhlu360 °. Výrobek je vodotěsný do hloubky 30 m, nárazuvzdorný, mrazuvzdorný a prachotěsný.

Inverzní výzkumný mikroskop – „ECLIPSE Ti2“

Vlajková loď řady inverzních mikroskopů používaných v biologii, medicíně a farmaceutickém průmyslu.

Tento mikroskop splňuje nejrůznější potřeby výzkumu, disponuje možnostmi umožňujícími pokročilé využití a nabízí zlepšenou využitelnost, stabilitu a všestrannost.

Řešení pro digitální zobrazování – „Nivo-i“

Nivo-i je prvním průmyslovým měřicím zařízením pro oblast digitálního zobrazování, které současně pořizuje digitální snímky a přesná data o poloze.

Jeho využití sahá od správy infrastruktury po prevenci katastrof a zahrnuje detekci a kontrolu prasklin na betonových mostech, monitoring sesuvů půdy a navádění pro vzpřimování ocelových rámů.

Ceny „iF Design Awards“ jsou prestižní globální ceny za design udělované od roku 1953 a sponzorované společností iF International Forum Design GmbH. Ceny zahrnují několik různých kategorií, jako jsou výrobky, komunikace a obaly. V tomto roce bylo zkušenými experty vyhodnoceno více než 5 500 příspěvků z 59 zemí.

* Nikon-Trimble Co., Ltd., je společný podnik firmy Nikon a severoamerické firmy Trimble Inc, poskytující vysoce přesná a produktivitu zvyšující řešení pro geodetická měření.