JSEM Ross Harvey, svatební fotograf

Ross Harvey fotografuje exkluzivní svatby po celém světě a je známý svým suverénně krásným a kreativním stylem. Jeho blog je zdrojem inspirace pro celou branži a po celém světě pořádá Ross stále obsazené workshopy. Získal řadu mezinárodních cen a v současnosti je členem poroty mnoha předních soutěží ve svatební fotografii.

Svůj úspěch přičítá své další vášni: mysli. Ross strávil více než dvě desetiletí studiem psychologie, klasické a kvantové fyziky, neurologie a filozofie s jediným záměrem: pochopit mechanismus myšlení optimalizovaného pro výtvarný projev.
Ross Harvey

Otázky a odpovědi

Jak jste se dostal k fotografování svateb?
Původně jsem chtěl fotografovat módu a školil jsem se na práci ve studiu. Zjistil jsem, že nejšťastněji a nejkreativněji se cítím, když mohu fotografovat zcela bez omezení, kdy se řídím jen svou intuicí a při každé příležitosti experimentuji. Nikdy jsem neměl v plánu přejít k fotografování svateb, ale po prvním takovém fotografování, což byla službička pro kamaráda, jsem si to zamiloval.

Jakou svatební tradici nejraději fotografujete?
Portréty! Dokonalou kombinaci kompozice, světla, hloubky, barvy a především emocí je mimořádně obtížné zvládnout. Zejména když se páry téměř vždy před fotoaparátem stydí. Také máme jen krátký interval zhruba 20 minut, ve kterém musíme pořídit několik prvotřídních snímků – takových, které budou pár provázet po zbytek jejich životů. Abyste to zvládli, musíte věřit svým vizím a schopnostem; donutí vás to zhodnotit své vlastní myšlení.

Co je při fotografování svatby největší výzvou?
Drtivou většinu svateb fotografuji sám; žádní záložní fotografové tam nejsou. Páry mívají velmi vysoká očekávání, nejen pokud jde o výběr, ale i o celé sady fotografií (kterých mohou být stovky), takže největší a také nejvděčnější výzvou je udělat to správně. Základem všeho je, vyprávět od začátku do konce souvislý příběh. Zmáčknout na svatbě několik skvělých jednotlivých snímků může kdokoli, ale jen málo lidí dokáže udržet stejnou úroveň po dobu 14 a více hodin, bez ohledu na kontext, světlo nebo situaci.