Italské svatební tradice od Eleny

Darování kytice

Tradice a názory na to, kdo by měl kupovat svatební kytici, jsou v Itálii různé.
Podle nejrozšířenější tradice by kytici měl zajistit ženich jako poslední dar pro svou snoubenku, než se stane jeho ženou.

Nevěsta si může vybrat barvy a květiny, aby ladily se svatební výzdobou a jejími šaty – které by její budoucí manžel až do obřadu neměl vidět. I když ženich kytici neuvidí, je na něm, aby zaplatil účet a zajistil ve svatební den její včasné dodání nevěstě.
V severní Itálii někdy ženich kytici sám své budoucí ženě předá. Protože vidět nevěstu před svatbou by mu prý přineslo smůlu, počká na ni před kostelem, těsně předtím, než zaujme své místo pro obřad poblíž oltáře.

Podle jiné tradice, běžnější v jižní Itálii, musí kytici obstarat ženichova matka jako dar k přivítání nevěsty do rodiny.

Tyto tradice však dnes vycházejí z módy, protože nevěsty považují za praktičtější vybrat si kytici samy a vědí, co se jim nejvíc líbí!

Kotey a Mickaela (Itálie) se společně účastní tradice, při které ženich předává nevěstě svatební kytici. Snímek pořídila profesionální svatební fotografka Nadia Meli s využitím fotoaparátu D850 a objektivu AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED.

Nevěsta a zrcadlo

V mnoha částech světa se věří, že vidět nevěstu před obřadem by ženichovi přineslo velikou smůlu. Itálie není výjimkou a místní páry berou tuto tradici stále velmi vážně. V některých částech země by se dokonce budoucí manžel a manželka neměli vidět ani den před svatbou.

Patrně ale nevíte, že v některých oblastech Itálie se nesmí nevěsta vidět ani sama. Podle staré tradice pocházející z jižní Itálie se nevěsta oděná od hlavy k patě v kompletním svatebním úboru musí vyhýbat pohledu do zrcadla. Musí být velmi opatrná a při zkoušení svatebních šatů se vyhýbat zrcadlům – nejen v den svatby, ale i ve dnech předchozích –, jinak bude mít v manželství smůlu.

Pokud se však opravdu chce podívat a zkontrolovat si úbor, měla by si nejprve sundat některý doplněk. To je důvod, proč se italské nevěsty na sebe často dívají do zrcadla naboso. Jinou možností je sundat si jednu náušnici nebo rukavici. 

Mickaela (Itálie) má při pohledu do zrcadla jen jednu náušnici, aby si nepřivodila smůlu. Snímek pořídila profesionální svatební fotografka Nadia Meli s využitím fotoaparátu D850 a objektivu AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G.