JSEM Nessa Buonomo, zakladatelka blogu La Mariée Aux Pieds Nus

Nessa Buonomo, která žije v Lyonu, je profesionální svatební blogerka, umělecká ředitelka a spisovatelka.

V roce 2008 se se svým snoubencem přestěhovala do San Franciska v Kalifornii, kde se poprvé setkala s americkými svatebními blogy. Když si uvědomila, že ve Francii nic podobného s nabídkou autentické inspirace pro nastávající nevěsty neexistuje, vrátila se Nessa do Paříže a založila vlastní svatební blog La Mariée Aux Pieds Nus. Blog rychle získal velkou sledovanost a v roce 2011 pronikla Nessa do světa svatebních veletrhů. Veletrh LOVE/ETC by založen v Paříži a každý rok svádí dohromady prodejce ze všech koutů, kteří se podělí o svou práci s nevěstami a ženichy, toužícími seznámit se s nejnovějšími svatebními trendy.

Zatím posledním Nessiným podnikem bylo v roce 2016 otevření vlastního fotografického studia v Lyonu pod názvem Studio Quotidien. Studio bylo otevřeno s cílem zlepšit a podporovat práci profesionálů v branži, jako jsou fotografové nebo návrháři svatebního vybavení a šperků, usilujících o to, aby se sen každého páru stal realitou.
Nessa Buonomo

Otázky a odpovědi

Proč jste si jako své povolání vybrala svatby?
Když jsem v roce 2009 spustila svůj blog, vůbec jsem neměla v plánu stát se profesionální svatební blogerkou. Francouzský svatební průmysl v té době zažíval oživení díky vlně nových dodavatelů, kteří stejně jako já pomáhali měnit svatby ve Francii. Můj blog byl pro mě ideální platformou, abych mohla být součástí tohoto vývoje, takže přechod ke kariéře v oboru svateb přišel celkem přirozeně.

Která ze svateb na vašem blogu je vaše oblíbená?
Nejraději mám svatbu Robbyho a Mariny, která se konala loni v Alsasku. Líbí se mi proto, že pro mě jako blogerku obsahuje vše, co mám na svatbách ráda. Jejich svatební snímky jsou neuvěřitelné. Jsem nadšená tím přirozeným, autentickým a jednoduchým stylem, ve kterém je skutečně každý detail promyšlený a účelný. Je to pro mě významné i proto, že jsem nejen měla tu čest tvořit všechny kytice a dekorace, ale Robby a Marina jsou navíc moji blízcí přátelé, takže jsem si svatbu mohla užít i jako host.  Sdílet s nimi tento jedinečný den byl pro mě i pro všechny ostatní přítomné krásný zážitek.

Jak důležité je podle vašeho názoru pro svatbu fotografování?
Párům, které se snaží snížit náklady na svatbu, vždy říkám, že jediná věc, na které nemohou šetřit, je fotografování. Je to jediný způsob, jak zachovat vzpomínky při životě a po svatbě se s ostatními podělit o zážitky. Snímky umožňují uchovat a opatrovat tuto důležitou část života v nadcházejících letech.