JSEM Simona Smrčková a Kamil Saliba, svatební fotografové

Simona a Kamil jsou svatební fotografové, kteří spolu pracují jako tým od roku 2012. Pod heslem „víc očí víc vidí“ spojili síly na jedné svatbě, a práce s různými fotoaparáty a objektivy značky Nikon jim umožňuje zachytit různé perspektivy po celý tento významný den. Simona se například celou dobu plně soustředí na nevěstu, zatímco Kamil se může zaměřit na to, jak se na svůj velký den připravuje ženich.

V průběhu let při své práci zachytili úžasné vzpomínky a nalezli i řadu nových přátel. To, co Simona a Kamil dělají, dělají rádi, protože mohou zvěčňovat, co se jim nejvíce líbí - radost, štěstí a všechny ostatní silné emoce, které svatbu provázejí.
Simona & Kabil

Otázky a odpovědi

Jak jste se dostali k fotografování svateb?

Kamil: Fotografováním svateb se zabývám od roku 1999 po dokončení studií výtvarného umění a fotografie, takže mám spoustu praxe v poznávání skvělých svatebních trendů!

Simona: I když to není tak dlouho jako u Kamila, zabývám se svatební fotografií od roku 2008. Studovala jsem malířství a potom jsem začala fotografovat svatby. Od té doby jsem také rozšířila své portfolio na portrétní módní fotografii.


Jakou svatební tradici nejraději fotografujete?

K našemu štěstí obnáší typická česká svatba řadu tradic, takže máme hodně co na práci! Jednou z tradic, které fotografujeme nejraději, je „falešná nevěsta“, což je tradice odehrávající se ráno v den obřadu, kdy ženich přijde k nevěstě domů, aby ji vyzvedl a požádal její rodiče o požehnání – a jiný účastník svatební oslavy, obvykle muž, je oblečen jako nevěsta a snaží se ženicha oklamat.


Co je při fotografování svatby největší výzvou?

Největší výzvou je zachytit silné a působivé obrazy velmi technicky zdatně, a to i v náročných fotografických podmínkách a při celodenním nedostatku času. Musíme přemýšlet a rychle reagovat.