Nadia Meli

Svatební fotografie

Mojí vášní jsou lidé. A díky fotografování získávám klíč k jejich životům a příběhům.

Životopis

Nadia Meli se narodila v Itálii a vyrůstala v Německu. Pracuje jako mezinárodní fotografka a specializuje se na skromné svatby a svatby narychlo po celé Evropě. Nadia se začala specializovat na svatební fotografie v roce 2010 po tom, co nafotila několik svateb svých přátel. Od té doby nafotila stovky svateb po celém světě a její práce byly otištěny v mnoha časopisech a on-line blozích. Díky svému jedinečnému, přirozenému a opravdovému stylu fotografování získala ve svém oboru velké renomé. K Nadiiným největším vášním patří lidé, jejich příběhy, jejich životy a sledování, jak ožívají jejich výjimečné okamžiky. Proto také začala v roce 2015 pořádat workshopy a on-line kurzy, které fotografům pomáhají najít a rozvíjet vlastní umělecký projev a styl.Co je v mé brašně

„Vybavení Nikon je neskutečné, pomáhá mi pořizovat precizní snímky plné barev. Zakládám si na efektivitě a tahle souprava je přesně to, co potřebuju k pořizování snímků, které chci vytvářet.“D750

Jeden z mých prvních fotoaparátů Nikon byl D700. Hrozně jsem ho milovala, hlavně pro jeho schopnost zachytit krásné barvy a pastelové tóny. Jeho nástupce D750 je skvěle vylepšený originální kousek. Je hrozně rychlý, což je pro svatební fotografie opravdu důležité. Protože má kompaktní tělo, můžu se pohybovat volně, a přitom se nepletu svatebním hostům. Jeho schopnosti při nedostatku světla jsou také neuvěřitelně užitečné pro fotografie z večírků, když se rozjede zábava.

Zobrazit fotoaparát

D850

D850 je skvělý – je to super dělo! Rozsah ISO 64–25600 je naprosto jedinečný. Pro fotografy, kterým se nelíbí barvy při používání blesku, je to jedinečná funkce. Samozřejmě jsem ji hned vyzkoušela při své práci. Jeho citlivé podání světel a detailů také znamená, že výsledné snímky RAW jsou krásné a plné barev. D850 se stal mým nejoblíbenějším fotoaparátem.

Zobrazit fotoaparát

AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

85mm objektiv firmy Nikon je skvělý. Vlastně ho spolu s 35 mm objektivem používám nejčastěji. Má báječnou světelnost a barvy jsou opravdu nádherné, protože antireflexní vrstva Nano Crystal Coat redukuje duchy a odlesky světel. Miluju ho!

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Dalším významným kouskem v mé brašně je 35 mm objektiv. Širokoúhlý objektiv má výbornou světelnost f/1,4 a skvěle se hodí k focení při slabém osvětlení. V kombinaci s tělem D850 je jako dělaný pro noční akční snímky! Na tenhle objektiv se můžu spolehnout.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G

Tento objektiv má jednoduché ovládání. Když se díváte přes něj, je to skoro stejné jako dívat se na skutečnou věc přímo svýma očima. Proto je taky tak populární mezi svatebními fotografy. Jeho velká maximální světelnost f/1,4 zaručuje jasný obraz v hledáčku. Je ideální pro fotografování s tlumeným osvětlením, kdy potřebujete menší hloubku ostrosti.

Zobrazit objektiv

AF-S VR Micro-NIKKOR 105 mm f/2,8G IF-ED

Pro svatební fotografie je vždycky užitečné mít v brašně přibalený i makro objektiv, který využijete k zachycení nejrůznějších detailů, ať už je to květina nebo zajímavý kousek krajky na svatebních šatech. Tenhle objektiv má skvělý poměr ceny a výkonu s měřítkem zobrazení 1:1 a redukcí vibrací (VR) – systémem, který zaručuje rychlé a stabilní zaostřování při focení z ruky.

Zobrazit objektiv

Poznejte ostatní ambasadory značky Nikon