Marie Bärsch

Móda a krása

Mým cílem je zachytit krásu prostřednictvím estetiky. Použít člověka, prostředí a hlavně světlo k vytvoření něčeho výjimečného.

Životopis

Marie se narodila v německém Lipsku a svou kariéru zahájila ještě před završením dvacítky v podstatě náhodou – vzala fotoaparát jednoho přítele a začala fotit.
V roce 2013 se její koníček posunul na profesionální úroveň a od té doby Marie díky vášni pro fotografii procestovala celý svět a navštívila města v popředí světa módy a kosmetického průmyslu včetně Milána, Kapského Města, Los Angeles, Dubaje, Miami a Mumbaje.
Marie pracuje pro významné magazíny, jako jsou VOGUE, Women’s Health, ELLE a Harper’s Bazaar, přičemž její jedinečný styl se odvíjí od spojení čisté nenucené krásy s exotickými lokacemi.Co je v mé brašně

Vybavení Nikon mi umožnilo povýšit koníčka a vášeň na kariéru na plný úvazek. Kvalita a všeobecná využitelnost fotoaparátů Nikon je nesrovnatelná a s dalšími inovacemi v oboru zpracování obrazu se vybavení ještě zlepšuje, což jsem zažila u nových fotoaparátů mirrorless i objektivů.Nikon D850

Fotoaparát D850 byl přelomový. Moje práce spočívá ve vytváření obrazů znázorňujících ve vysoké kvalitě krásu prostřednictvím prosté estetiky a 45,4MP obrazový snímač fotoaparátu D850 nabízí rozlišení a obrazový výkon, které k jejímu zachycení potřebuji. Zaručuje úroveň ostrosti potřebnou k redakční práci, kdy je často potřeba zvětšení pro inzertní kampaně nebo se výstup objeví v tištěných časopisech.

Zobrazit fotoaparát

Nikon Z 7

Nedávno jsem si vyzkoušela Z 7 při úžasném focení v Jižní Africe a tento fotoaparát na mě udělal opravdu dojem. Extra široký bajonet vnáší do práce se světlem novou dynamiku, což je skvělé pro fotografy, co chtějí experimentovat s expozicí a clonou jako já. Obrazový snímač s 45,7 milionu pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod přináší také působivou ostrost snímků, což je výborné pro módní portréty nebo snímky pro vysokou módu. Rozhodně si v mé brašně získal výsadní postavení.

Zobrazit fotoaparát

Nikon Z 6

Při focení v Africe jsem měla štěstí a mohla si vyzkoušet, co dokáže i Z 6. Může se pochlubit stejnými výhodami jako Z 7, pokud jde o světlo a kvalitu obrazu, ale Z 6 má v rukávu ještě jednu kartu, a to díky působivým možnostem záznamu videa. Umožňuje nahrávat filmy ve formátu kinofilmu 4K / UHD s jemností a detailem a produkuje čisté a přirozené video soubory.

Zobrazit fotoaparát

NIKKOR Z 50 mm f/1,8 S

Adaptér bajonetu FTZ znamená, že můžete fotoaparáty mirrorless používat se svými stávajícími objektivy s bajonetem Nikon F, což je skvělé pro experimentování. Spojení fotoaparátů Z 6 a Z 7 s novými objektivy řady S však vaše snímky povýší na další úroveň. Nemyslela jsem si, že bych mohla něco milovat víc než svoje objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností f/1,4, ale jas a detail tohoto objektivu umožňuje zachytit objekt a okolní prostředí v jakémkoli světle, které je právě k dispozici. Skutečný přelom.

Zobrazit objektiv

NIKKOR Z 35 mm f/1,8 S

Vždy jsem byla jasný fanoušek ohniskové vzdálenosti 35 mm, která vám umožní použít široký záběr, aniž byste museli obětovat intimitu. Také se mi líbí, že je AF hodně tichý, což znamená, že při exponování neruší neustálé cvakání fotoaparátu. Obzvlášť se mi tento objektiv líbil při natáčení videa – svým podáním stínů a oblastí jasu vytváří neuvěřitelný pocit prostorovosti.

Zobrazit objektiv

NIKKOR Z 24–70 mm f/4 S

Až doteď jsem měla sklon spoléhat se při práci většinou na objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností, ale pak jsem zjistila, že nové 24–70mm objektivy řady S jsou ohromně všestranné. Ať už jde o zachycení momentek při nízké hladině osvětlení, kdy se sluneční světlo začíná vytrácet, nebo o vysoce působivé snímky v plném denním světle, tento objektiv umožňuje zachytit detail, hloubku a barevnost, kterou požadujete. Zjistla jsem, že nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,3 m je skvělá na focení krásy v režimu makro se zaostřením na oči nebo rty modelky.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED

Pracuji hlavně s objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností, které podávají kvalitu potřebnou k redakční práci. Navíc jsem často dostatečně blízko k modelkám, které fotím – nepotřebuji objektiv se zoomem. Tento objektiv je podle mě dokonalý na portréty. Jeho ohnisková vzdálenost 105 mm ve spojení s krátkou zaostřitelnou vzdáleností mi pomáhají zaplnit obrazové pole a zajišťují krásnou a věrnou reprodukci každičké části tváře modelky.

Zobrazit objektiv

AF-S VR Micro-NIKKOR 105 mm f/2,8G IF-ED

Tento objektiv a AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED jsou moji největší oblíbenci. Tento objektiv je zvláště skvělý pro makro fotografii třeba očí nebo rtů modelky. Měřítko zobrazení 1: 1 zajišťuje, že obraz, který vidím v hledáčku, odpovídá obrazu přede mnou. Redukce vibrací (VR) navíc zajišťuje nerozmazané fotografování z ruky, což je moje oblíbená pracovní metoda.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Bez 35mm objektivu v brašně bývám málokdy. Tento objektiv je dříč, který opět zachytí tu správnou úroveň ostrosti a kvalitu potřebnou ke krystalicky čirému podání tváře modelky, oblečení i doplňků i při slabém osvětlení.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Po tomto objektivu zpravidla sáhnu, když hledám mírně měkčí obraz doplněný neostrými oblastmi. Je to skutečně spolehlivý portrétní nebo studiový objektiv s ultrazvukovým zaostřovacím motorem, který mi usnadňuje exponovat modelky v režimu makro, aniž by nás něco rozptylovalo.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED

Mám opravdu ráda kontrolu nad estetikou, kterou mi tento 28mm objektiv dává. Umožňuje flexibilní práci prakticky s jakýmkoli dostupným světlem, aniž by bylo nutné obětovat optický výkon. To znamená, že bez ohledu na to, zda fotografuji při jasném slunečním světle v Dubaji nebo ve vlhkých podmínkách Kapského Města, konečný výsledek se vždy bude vyznačovat vysokou ostrostí až do okrajů obrazového pole a vznikne skutečně krásný snímek.

Zobrazit objektiv

Poznejte ostatní ambasadory značky Nikon