Kadir van Lohuizen, který sídlí v Amsterdamu, je učitel fotografování a spoluzakladatel fotografické agentury NOOR. Profesionálním fotografem je od roku 1988 a jeho práce inspiruje mnoho lidí. Kadir se ke kariéře fotografa rozhodl poté, co ve škole objevil svou vášeň k fotografování. Jeho kariéru však utvářela hlavně jeho zvědavost objevovat svět.

Kadir, který je po celou svou kariéru fotografem na volné noze, fotografoval konflikty po celé Africe, nejvíce je však zřejmě známý díky svým projektům týkajícím se sedmi světových řek, těžby diamantů, Via PanAm o současné migraci v Americe a projektu „Where will we go“, který se zabýval důsledky zvedání hladiny moře na člověka. Kadir pokračuje ve spolupráci s agenturou NOOR a v rizikových oblastech dokumentuje prostřednictvím svých fotografií globální problémy.

Obdržel velký počet ocenění, včetně ceny World Press Photo, Visa d’Or za svou práci v Čadu a v roce 2004 obdržel prestižní cenu Dutch Dick Scherpenzeel Prize za nejlepší reportáž týkající se rozvojového světa.

Dvakrát byl porotcem v soutěži World Press Photo Contest, je členem komise World Press Photo Advisory Board a vydal čtyři knihy fotografií.

Ve své roli evropského ambasadora značky Nikon Kadir představí svůj individuální styl, technický přístup a pracovní etiku, které druhé povzbudí k tomu, aby posunuli své vlastní hranice v oblasti fotografie.