Nikon D5

Nikon D5 je můj nový neoblíbenější fotoaparát a jsem hrdý na to, že mohu být ambasadorem nové vlajkové lodi mezi digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon.

Fotoaparát byl představen na veletrhu CES v lednu 2016. Jeho systém automatického zaostřování nové generace se 153 zaostřovacími poli poskytuje výjimečně široké pokrytí obrazového pole a nejvyšší rozšiřitelnou citlivost k působení světla v historii výrobků Nikon, s maximální hodnotou až ISO 3 280 000.

Poprvé jsem jej vyzkoušel na závodním okruhu ve Španělsku, kde jsem fotografoval soutěžící motocykly. V takových chvílích se sportovní fotograf při získávání snímků spoléhá na rychlý systém automatického zaostřování. Fotoaparát mi padl velmi přirozeně do rukou. Mnoho mých přátel fotografů by si rádo tento fotoaparát pořídilo!

Nikon D4

Nikon D4 je další skvělý fotoaparát a je jedním z mých náhradních ve chvílích, kdy používám fotoaparát Nikon D5.

Opět se jedná o multifunkční fotoaparát s vysokou rychlostí, který má skvělé automatické zaostřování a pokrokové funkce detekce motivu.

Nikon D4s

Fotoaparát Nikon D4S je vynikající díky své rychlosti a rozšířenému rozsahu citlivostí ISO, což z tohoto přístroje činí mistrovský výrobek pro fotografování za vysoké i nízké hladiny osvětlení. Je také opatřen pokročilým automatickým zaostřováním, které je při fotografování sportovních akcí klíčové.

AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8E FL ED VR

Objektiv Nikon s ohniskovou vzdáleností 400 mm je díky rychlému automatickému zaostřování a režimu redukce vibrací SPORT perfektním objektivem pro sportovní fotografii, kde umožňuje dosáhnout snímků výjimečné kvality.

AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED

Tento objektiv se vyznačuje extrémně širokoúhlým zoomem, který umožňuje přiblížit se velmi blízko objektu a zachytit rovněž celou scénu, což je také velmi důležité při fotografování sportů.

AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8G ED

Tento objektiv obsahuje zoom vynikající kvality, který produkuje perfektně ostrý obraz.

AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8G ED VR II

Jedná se o jeden z nejlepších středních teleobjektivů se zoomem, který používám, je opatřen vynikajícím automatickým zaostřováním, které je extrémně praktické při fotografování rychle se pohybujících objektů a vytváří ostré snímky.