Joel Marklund je známý fotograf specializující se na sport. Sídlí ve Stockholmu a v současné době je hlavním fotografem přední švédské fotografické agentury zaměřující se na sport, Bildbyran.

Joel, jehož žene jeho láska ke sportu, pracoval ve více než 45 různých zemích a zúčastnil se celé řady globálních akcí, včetně čtyř Olympijských her. Svou práci publikoval po celém světě a jeho fotografie získaly mnoho ocenění. Mezi ně patří ceny Picture of the Year International, NPPA Best of Photojournalism a švédská cena Swedish Picture of the Year Award.

Joel, který má velký počet klientů, mezi něž mimo jiné patří Adidas, Nike a Švédská fotbalová federace, i nadále svou prvotřídní prací inspiruje mnoho ostatních.

Ve své roli evropského ambasadora značky Nikon Joel představí svůj individuální styl, technický přístup a pracovní etiku, které druhé povzbudí k tomu, aby posunuli své vlastní hranice v oblasti fotografie. Je také ambasadorem výrobku - fotoaparátu Nikon D5, což je vlajková loď značky Nikon v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek.