DAVID YARROW

Příroda a umělecká fotografie

Fotografování pro mě zůstalo způsobem uplatnění a úniku, příležitostí zkoumat odlehlé kouty světa a zachycovat extrémní prostředí a vzácnou divokou zvěř, pro kterou jsou tato místa domovem.

Životopis

David Yarrow se narodil v roce 1966 ve skotském Glasgow. S fotografováním začal již v útlém věku a jako 20letý stál na hřišti finále Světového poháru v Mexico City a fotografoval pro časopis The Times. V ten den David nafotil slavný snímek Diega Maradony držícího Světový pohár. Následně byl pozván k fotografování Olympiády a mnoha jiných sportovních akcí.

Trvalo však mnoho let, než dospěl do své komfortní polohy, kterou je dokumentování světa přírody evokativními a působivými fotografiemi života na zemi, kterými si získal rostoucí zájem sběratelů umění. V roce 2018 se David pevně etabloval jako jeden z nejprodávanějších výtvarných fotografů na světě.

Co je v mé brašně

Vybavení Nikon používám již 33 let a je stále lepší a lepší, zejména co se týká práce v extrémním, drsném prostředí. Spolupráce se společností Nikon na evropské úrovni je pro mě mimořádnou příležitostí.

Nikon D850

Společnost Nikon stála vždy v čele vývoje intuitivních těl fotoaparátů, která ztělesňují dokonalé pochopení potřeb fotografa na profesionální i amatérské úrovni.

Když mě loni pozvali na představení modelu D850, byla to pro mě opravdová čest, protože značka Nikon doprovázela každý krok mé kariéry. Tělo tohoto fotoaparátu je vskutku hmatatelným krokem vpřed, ztělesněním změny, králem fotoaparátů. Má rozlišení, s jakým jsem se nikdy předtím nesetkal, a jeho snímání vysokou frekvencí a rychlé automatické zaostřování nemá konkurenci. Protože moje fotografie se tisknou na velký formát, musel jsem v minulosti upřednostňovat rozlišení před rychlostí snímání. Model D850 však tento kompromis odstraňuje a nabízí to nejlepší z obou parametrů.

Zobrazit fotoaparát

Nikon D5

Když nepoužívám model D850, beru si na fotografování v extrémním prostředí vždy rád model D5. Hodí se obzvláště dobře k vysokorychlostnímu snímání, když potřebuji odfotografovat hodně záběrů za sekundu.

Jeho zvýšená citlivost mi také dává volnost plynule přecházet mezi jasným slunečním světlem a nocí, což je zvláště důležité při mém způsobu práce, kdy často nevím, v jakém odlehlém koutě světa se ocitnu.

Zobrazit fotoaparát

AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Když pracujete v extrémním, drsném prostředí, potřebujete takový objektiv, který vydrží drsné povětrnostní podmínky, jako jsou intenzivní horka ve Vergenoegu v Namibii nebo mrazivé počasí v Iglooliku ve státě Nunavut.

Zřídkakdy používám objektiv s dlouhým ohniskem, zoom dokonce ani nemám. Podle mého názoru jsou objektivy Nikon s pevnou ohniskovou vzdáleností nejlepší.

Širokoúhlý objektiv s ohniskem 35 mm je pro můj fotografický styl ideální. Potřebuji velmi kvalitní optiku, abych dokázal objevit a zachytit fotografované objekty. Když jsem několik metrů od lva nebo vlka, je také důležité tiché automatické zaostřování.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

Tento robustní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností posouvá hranice kvality snímků. Světelnost f/1,4 a ohnisková vzdálenost 58 mm přispívají k neuvěřitelně vysoké kvalitě širokoúhlých záběrů, což je ideální pro mé portréty nejnádhernějších přírodních tvorů. Je to také užitečné pro fotografování v noci.

Zobrazit objektiv

AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED

Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 105 mm je náramně povedený kousek. Je vidět, že byl navržen tak, aby motivoval k nové a unikátní úrovni portrétního umění a umělecké fotografie. Je totiž dost flexibilní na to, aby zachytil vlastní jedinečný styl a estetiku fotografa tak, jak to dokáže jen velmi málo objektivů. Jeho optická konstrukce zaručuje prvotřídní ostrost, kontrast a rozlišení a ve spojení s modelem D850 patří tento objektiv nepochybně mezi nejlepší.

Zobrazit objektiv

MONARCH HG 10×42

Nechci být nucen vyjímat těžký teleobjektiv, abych si prohlédl zvolené objekty. Toto je velmi malá součást vybavení a mnohem praktičtější prostředek pro pozorování krajiny. Kupuji cíleně vše, co mi usnadní práci, a dalekohledy MONARCH HG zvyšují efektivitu mé práce. Pomáhají mi určit, kam mám jít, co fotografovat a čemu se vyhnout. A umožňují mi ponořit se do poklidu Afriky bez toho, aniž bych cítil nutnost stisknout spoušť.

ZOBRAZIT DALEKOHLEDY

Poznejte ostatní ambasadory značky Nikon