PARTNERSTVÍ NIKON-NOOR

NOOR je kolektiv profesionálních fotoreportérů a dokumentaristů, jehož cílem je zvýšit povědomí o současných globálních problémech. Fotografové skupiny pocházejí ze zemí po celém světě a pracují na individuálních i společných projektech.

NIKON A NOOR JSOU PROJEKTOVÍ A VZDĚLÁVACÍ PARTNEŘI

Na své dlouholeté partnerství s agenturou NOOR, kolektivem vynikajících fotoreportérů, kteří dokumentují složité problémy, jimž náš svět v současné době čelí, je společnost Nikon náležitě hrdá. Společnost Nikon nejen podporuje rozsáhlé fotografické projekty agentury NOOR, například Podnět k zamyšlení (Food For Thought), který zkoumá potravinový dodavatelský řetězec, ale také s agenturou NOOR spolupracuje na vzdělávání, s cílem inspirovat začínající dokumentární fotografy.

Po celé Evropě se pravidelně pořádají speciální kurzy Akademie Nikon-NOOR, které začínajícím fotoreportérům umožňují úzce spolupracovat s profesionály na rozvoji svých dovedností. Účastníci získají individuální hodnocení svých portfolií, naučí se technické dovednosti potřebné při fotografování i postprodukci a získají profesionální rady k tomu, jak nalézt trh pro své příběhy.

AKADEMIE NIKON-NOOR

Na další generaci zprostředkovatelů vizuálních příběhů, které bychom podporovali, jen nečekáme. Ale aktivně jim poskytujeme výuku v jejich domovských zemích. Od roku 2009 se stalo několik vedoucích dokumentárních fotografů skupiny NOOR školiteli akademie Nikon-NOOR. Tito školitelé cestují našimi evropskými teritorii, kde sdílejí své znalosti s nastávajícími fotoreportéry. Proškolili jsme více než 1 000 účastníků ve více než 70 zemích prostřednictvím workshopů pořádaných od Kazachstánu až po Turecko, Švédsko a Polsko.

Školitelé agentury NOOR přinášejí do akademie více než jen své fotografické zkušenosti. Pomáhají účastníkům naučit se řadit snímky, vystavět příběh a rozvinout jejich vlastní jedinečný fotografický styl. Rovněž sdílejí základní znalosti z této oblasti a poskytují rady k práci s vyjednavači a bezpečnostní tipy, protože mnoho účastníků školení masterclass pokračuje v práci ve válečných oblastech.

A podpora tímto nekončí. Prostřednictvím akademie Nikon-NOOR mají nyní účastníci k dispozici stále rostoucí síť mladých fotografů a profesionálů, kteří jim budou pomáhat v jejich rozvíjejících se kariérách.