Nina Berman

Nina Berman je americká dokumentární fotografka s primárním zájmem o politické a společenské prostředí v USA. Je autorkou dvou oceňovaných monografií: „Purpurová srdce – zpátky z Iráku“ (Purple Hearts - Back From Iraq) s portréty a rozhovory se zraněnými veterány a „Domovina“ (Homeland), ve které zkoumá militarizaci života Američanů po událostech ze dne 11. září.

Pep Bonet

Pep Bonet je oceňovaný filmař a fotograf se sídlem ve Španělsku zachycující po celém světě intenzivní okamžiky, které představují nevyvážený svět, v němž žijeme. Jeho dlouhodobé projekty se zaměřují na africkou problematiku a jeho současná práce na projektu HIV/AIDS vedla k vydání několika knih a k uspořádání výstav po celém světě. Pep je také známý jako dlouhodobý fotograf heavymetalové skupiny Mötorhead.

Andrea Bruce

Americká dokumentární fotografka, Andrea Bruce, upozorňuje na problémy lidí žijících v dozvucích války. Více než 10 let zachycuje nejproblematičtější oblasti světa a zaměřuje se na Irák a Afghánistán. Byla zaměstnána jako fotografka v deníku Washington Post a mezi její ceny patří i nejvyšší ocenění asociace White House News Photographers Association.

Alixandra Fazzina

Britská fotografka Alixandra Fazzina se zaměřuje na podhodnocené konflikty a humanitární následky války. Pracovala jako nezávislá fotoreportérka ve východní Africe, na Středním východě a v Asii. Její kniha „Milion šilinků – útěk ze Somálska“ (Million Shillings) dokumentuje exodus migrantů a uprchlíků ze Somálska.

Stanley Greene

Stanley Greene narozený v USA dokumentoval vše od punkové scény v San Franciscu v 70. a 80. letech po pád berlínské zdi, hladomor v Súdánu, následky otravy plynem v Bhópálu a povstání v Čečensku. V roce 2010 vyšla jeho kniha „Černý pas“ (Black Passport) a za svou práci po celém světě získal 5 ocenění World Press Photo.
Stanley Greene byl zakládajícím členem agentury NOOR. Stanley zemřel 19. května 2017 v Paříži ve Francii

Tanya Habjouqa

Tanya Habjouqa bydlí v Jeruzalémě a je to oceňovaná fotografka, novinářka a pedagožka. Mezi její hlavní zájmy patří genderová problematika, zobrazování odlišností a upírání lidských práv se zvláštním zájmem o stále se měnící společenskopolitickou dynamiku na Středním východě. Její projekt „V zajetí radovánek“ (Occupied Pleasures) získal ocenění World Press Photo a vyústil ve vydání knihy.

Yuri Kozyrev

Yuri Kozyrev z Ruska zaznamenává události měnící podobu světa již více než 25 let. Od pádu Sovětského svazu po válku v Iráku, ve které působil jako smluvní fotograf časopisu TIME. Nedávno zdokumentoval arabské revoluce a jejich následky v Bahrajnu, Jemenu, Tunisku, Egyptě a Libyi. Jeho práce se vystavuje po celém světě a získal mnoho mezinárodních ocenění.

Bénédicte Kurzen

Francouzská dokumentární fotografka Bénédicte Kurzen začala svou kariéru dokumentací konfliktů v pásmu Gazy, v Iráku a Libanonu. V uplynulých 10 letech zaměřila svou pozornost na Afriku, kde zkoumala společnost po apartheidu v Jihoafrické republice. V poslední době se zaměřuje na Nigérii. Grant z Pulitzerova centra jí umožnil vydat nigerijskou publikaci s názvem „Národ, který prohrál s bohy“ (A Nation Lost To Gods).

Sebastián Liste

Španělský dokumentární fotograf a sociolog, Sebastián Liste, dokumentuje hluboké kulturní změny a současné problémy Latinské Ameriky a Středomoří. Specializuje se na dlouhodobé a detailní projekty, jejichž cílem je inspirovat společnost k reflexi sociálních dopadů její politiky. Jeho projekt „Za mřížemi“ (On The Inside), studie vězeňského života ve Venezuele, získal celou řadu ocenění.

Kadir van Lohuizen

Kadir von Lohuizen z Nizozemska informuje o oblastech zničených válkou, nejznámější je však asi díky svým dlouhodobým projektům týkajících se sedmi řek světa, stoupání hladiny moří, diamantového průmyslu a migrace v Severní a Jižní Americe. Jeho projekt na téma diamantového průmyslu vyústil ve vydání fotografické knihy „Záležitost diamantů“ (Diamond Matters) a získal za něj ocenění World Press Photo. Z projektu „Přes Panamericanu“ (Via PanAm) pak vznikla putovní výstava a kniha.

Jon Lowenstein

Americký fotoreportér Jon Lowenstein se specializuje na dlouhodobé a podrobné dokumentární průzkumy konfrontující moc, chudobu, rasovou diskriminaci a násilí. V projektu „Stín obývající USA“ (Shadow Lives USA) sledoval migrační stezku ze Střední Ameriky a mezi jeho úkoly patřila dokumentace následků zemětřesení na Haity i společenského násilí v Guatemale. Získal řadu ocenění a je členem programu TED Global Fellow.

Francesco Zizola

Italský dokumentární fotoreportér Francesco Zizola podává informace o největších světových konfliktech a zaměřuje se na společenské a humanitární problémy a zaznamenávání opomíjených krizí, kterým mainstreamová média často nevěnují pozornost. Získal 10 ocenění World Press Photo a vydal 7 knih, včetně knihy s názvem „Místo narození“ (Born Somewhere), studie životních podmínek dětí ve 27 zemích.