Z 7

od74 999,00 Kč

vč. DPH + Doprava zdarma

Inspirující myšlenky. Působivé snímky.
nikon-image

Prohlídka fotoaparátu Nikon Z 7

nikon-image

Night Light: Nikon Z 7 with Jamari Lior

nikon-image

Inspirace světlem. Bajonet Nikon Z.

nikon-image

Velký bajonet. Velké možnosti.

Velký bajonet o průměru 55 mm umožňuje fotoaparátům řady Z zachytit více světla. Vzdálenost pouhých 16 mm mezi bajonetem a obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu znamená, že na obrazový snímač dopadá více světla.

Nikkor Z Noct S Line BK

Inspirace světlem.

Od modrých odstínů osvětlení za soumraku až po graficky působící stíny. Skvělá optická konstrukce objektivů s bajonetem Nikon Z vám v kombinaci s bajonetem o velkém průměru umožní kouzlit se světlem.

nikon-image

Vynikající detaily. Fenomenální zaostřování.

Obrazový snímač CMOS s 45,7 milionu pixelů, technologií přímého osvětlení fotodiod, obrazovým polem ve formátu kinofilmu a automatickým zaostřováním s fázovou detekcí v obrazové rovině pořídí řezavě ostré snímky.

nikon-image

Nadmíru vysoká rychlost

Bleskově rychlý systém zpracování obrazu EXPEED 6 produkuje snímky s nízkou úrovní šumu a úchvatným dynamickým rozsahem při vysokých i nízkých hodnotách ISO.

nikon-image

OBRAZOVÉ POLE VE FORMÁTU KINOFILMU. ZACHYCENÍ VŠECH MYSLITELNÝCH VĚCÍ.

Pohrajte si s výzvou velmi vysokého počtu pixelů a fenomenální přesnosti. Následujte svou intuici až na hranici možností.

nikon-image

Tvorba kompozic v širokém rozmezí obrazového pole

Automatické zaostřování (AF) s extrémně širokým pokrytím 90 % obrazového pole zaostří každý objekt. V kombinaci s neuvěřitelně výkonným zaostřováním objektivů s bajonetem Nikon Z to znamená i snadnou detekci objektů na okrajích obrazového pole.

nikon-image

Svoboda zaostření libovolného objektu

Systém automatického zaostřování okamžitě zpozoruje pohyb. Sledovat lze i malé nebo rychle se pohybující objekty s absolutní přesností – v libovolném světle. A pro zaostření i na ty nejmenší detaily lze použít přesná zaostřovací pole.

nikon-image

Využití i toho nejslabšího světla

Při fotografování s objektivy se světelností f/2 a vyšší pracuje měření expozice až do jasu −4 EV.

nikon-image

Zachycení výrazu

Inteligentní obvod detekce tváří rozpoznává a zaostřuje tváře osob i v situacích, kdy objekt krátce pohlédne stranou.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

STABILITA

Redukce vibrací (VR) ve fotoaparátu pracující v pěti osách potlačuje účinky chvění fotoaparátu v pěti směrech. Ostré snímky za všech okolností. Stabilní video.

nikon-image

Akce

Režim Sport poskytuje stabilnější obraz v hledáčku při fotografování výjimečně rychlých akcí i panorámování. Při záznamu videí spolupracuje redukce vibrací pohybem obrazového snímače v pěti osách s elektronickou redukcí vibrací a zajišťuje neuvěřitelně stabilní stopáž videí.

nikon-image

Výhoda pěti EV

Udržte krok s akcí a v jakýchkoli světelných podmínkách. Redukce vibrací v pěti osách zabudovaná ve fotoaparátu umožňuje fotografovat až o 5 EV delšími časy závěrky, než by jinak bylo možné.²

nikon-image

Všechny detaily

nikon-image

Dokonalé akce

Videa 4K/UHD s frekvencí 30p se zaznamenají s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Videa Full HD s frekvencí až 120p mají bohaté detaily a nabízejí strhující zpomalené záznamy. Během záznamu videa 4K nebo Full HD můžete rovněž snadno fotografovat.

nikon-image

Vysoké rozlišení

Převzorkování z 8K umožňuje pořizovat stopáž 4K s úžasnou jemností a detaily. Rychlý systém zpracování obrazu EXPEED 6 zaručuje krásně čisté soubory, které jsou pozoruhodně prosté obrazového šumu, moaré a falešných barev.

nikon-image

Skvělé tvůrčí možnosti

Světelné objektivy s bajonetem Nikon Z nabízejí tiché automatické zaostřování a dokonalou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh). Během manuálního zaostřování scény máte k dispozici pomůcku ve formě zvýraznění pro zaostřování.

nikon-image

Stabilní pohyb

Při pořizování videí můžete nastavovat rychlost a citlivost automatického zaostřování. Skvělé zaostřování objektivů s bajonetem Nikon Z omezuje nežádoucí změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování a také změny zaostření při zoomování.

nikon-image

10bitový formát N-Log

Vytvořte požadovaný charakter. Videa můžete zaznamenávat v kvalitní 10bitové barevné hloubce a získávat tak čtyřnásobek informací oproti standardnímu 8bitovému záznamu. Dosáhnete tak maximální kvality obrazu pro úpravy a barevné korekce. Asistent pro zobrazení vám poskytne standardní obraz s jednoduchou korekcí barevného podání.

nikon-image

Výstup časového kódu

Zůstaňte v souladu. Časový kód můžete zaznamenávat ve formátu s kompenzací nebo bez kompenzace mezer (drop frame) a posílat na 10bitový výstup HDMI. Fotoaparát Z 7 je kompatibilní s protokolem Atomos Open Protocol, spouštění a zastavování záznamu videí HDMI tedy můžete provádět prostřednictvím externího záznamového zařízení. Nebo prostřednictvím fotoaparátu.

nikon-image

Active D-lighting

Vyvažujte světlo. Funkce Active D-Lighting ve fotoaparátu vyvažuje světla a stíny velmi kontrastních scén. To je ideální pro stopáž videa, která musí být připravena k použití ihned po zaznamenání.

nikon-image

Video ve formátu RAW

Upravujte a barevně korigujte stopáž videa v datech RAW z obrazového snímače fotoaparátu. Fotoaparát Nikon Z 7 umožňuje výstup videa ve 12bitovém formátu RAW prostřednictvím rozhraní HDMI do externího záznamového zařízení, jako je například Atomos Ninja V.³ ⁴ Tuto funkci lze aktivovat v servisu Nikon.

nikon-image

ProRes RAW

Datový tok videa se zaznamenává ve formátu ProRes RAW⁵. Je ideální pro procesy HDR a nabízí maximální flexibilitu pro korekce barevného podání a bohaté detaily v jasných i tmavých oblastech.

nikon-image

Robustní provedení

Skleněné asférické optické členy a ochranné vrstvy brání vzniku závoje a reflexů a omezují zobrazení nečistot na optice, které zhoršují kvalitu obrazu. Využívejte výhod dobré viditelnosti v noci a zřetelného zobrazení při jasném osvětlení.

nikon-image

Ostrost

Velký elektronický hledáček OLED s brilantním obrazem má přirozené barevné podání a hladce zpracovává pohyb. Ostrý a stabilní obraz usnadňuje tvorbu kompozice – a to i při rychlém panorámování nebo zvětšení obrazu pro kontrolu zaostření.

nikon-image

Všestrannost

Elektronický hledáček dokáže zobrazit snímky tak, jak budou vypadat při použitém nastavení – nebo si můžete vybrat přirozený obraz obdobný optickému hledáčku. V obou zobrazeních můžete zobrazovat i provozní informace, které vám pomohou při kompozici.

nikon-image

Objevujte

Odolné a lehké tělo z hořčíkové slitiny a důkladné těsnění proti povětrnostním vlivům umožňují brát si tento fotoaparát kamkoli. Přesná závěrka byla testována na 200 000 pracovních cyklů. Grip je hluboký, pohodlný a bezpečný.

nikon-image

Experimentujte

Na výklopném dotykovém monitoru s vysokým rozlišením můžete vyhledat ten nejlepší úhel. Při kontrole snímků na dotykovém monitoru můžete pohybem ruky snadno přecházet mezi snímky a poklepáním na libovolnou část obrazu zvětšit dané místo na 100% zvětšení.

nikon-image

Opakujte

Tlačítka a ovládací prvky jsou přesně tam, kde je chcete mít. Ovládání přístroje se tak rychle stane vaší druhou přirozeností. Pokud jste zvyklí pracovat s digitální jednookou zrcadlovkou, budete se díky hornímu LCD panelu cítit jako doma.

Jeden adaptér. Nekonečná inspirace.

Fotografujte s objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F a fotoaparátem Nikon Z. Díky adaptéru bajonetu FTZ budete moci používat objektivy s bajonetem Nikon F bez dopadu na kvalitu obra...

nikon-image
nikon-image

Zrychlete svůj pracovní postup s kartami CFexpress

Karty CFexpress typu B jsou podporovány na fotoaparátech Nikon Z 6 a Z 7⁶. Získáte vysoké rychlosti přepisu dat a dosáhnete extrémně rychlých přenosů dat z fotoaparátu do počítače. Usnadněte si práci s velkými soubory.

nikon-image

Připojení k chytrému zařízení

Pomocí vestavěných připojení Wi-Fi® a Bluetooth® se můžete s využitím aplikace SnapBridge rychle připojit k libovolnému chytrému zařízení. Okamžitě můžete sdílet snímky ve formátu JPEG. A dálkově fotografovat a zaznamenávat videa.

nikon-image

Propojení s počítačem

Můžete snadno bezdrátově přenášet snímky ve formátech JPEG a RAW v režimu stanice nebo přístupového bodu. Bezdrátové síťové rozhraní WT-7A slouží ke kabelovému i bezdrátovému připojení k domácím sítím na větší vzdálenost.

nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image

Technické specifikace

TypFotoaparát mirrorless
Upevňovací bajonetBajonet Nikon Z
Obrazový snímačSnímač CMOS formátu FX (formát kinofilmu), 35,9 mm × 23,9 mm
Celkový počet pixelů46,89 milionu
Systém redukce prachuReferenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje software Capture NX-D), čištění obrazového snímače.
Počet efektivních pixelů45,7 milionu
Velikost obrazu (v pixelech)Obrazové pole FX (36×24), (L) 8 256 × 5 504 (45,4 milionu), (M) 6 192 × 4 128 (25,6 milionu), (S) 4 128 × 2 752 (11,4 milionu).
Obrazové pole DX (24×16), (L) 5 408 × 3 600 (19,5 milionu), (M) 4 048 × 2 696 (10,9 milionu), (S) 2 704 × 1 800 (4,9 milionu).
Obrazové pole 5 : 4 (30 × 24), (L) 6 880 × 5 504 (37,9 milionu), (M) 5 152 × 4 120 (21,2 milionu), (S) 3 440 × 2 752 (9,5 milionu).
Obrazové pole 1 : 1 (24×24), (L) 5 504 × 5 504 (30,3 milionu), (M) 4 128 × 4 128 (17 milionů), (S) 2 752 × 2 752 (7,6 milionu).
Obrazové pole 16 : 9 (36 × 20), (L) 8 256 × 4 640 (38,3 milionu), (M) 6 192 × 3 480 (21,5 milionu), (S) 4 128 × 2 320 (9,6 milionu).
Snímky pořízené během záznamu videa s velikostí obrazu 3 840 × 2 160 : 3 840 × 2 160.
Snímky pořízené během záznamu videa s jinou velikostí obrazu: 1 920 × 1 080.
Ukládání dat – formát souborůNEF (RAW): 12 nebo 14 bitů (bezeztrátově komprimované, komprimované nebo nekomprimované); dostupné velké, střední a malé snímky (střední a malé snímky jsou zaznamenávány s barevnou (bitovou) hloubkou 12 bitů s využitím bezeztrátové komprese).
TIFF (RGB).
JPEG: Standardní algoritmus JPEG s kompresí jemnou (cca 1 : 4), normální (cca 1 : 8) a základní (cca 1 : 16); dostupná komprese upřednostňující optimální kvalitu.
NEF (RAW) + JPEG: Záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG.
Další informace

¹ K 23. srpnu 2018
² Podle standardů CIPA
³Pro zajištění kompatibility s formátem videa Nikon RAW může být nutné aktualizovat firmware i v externích záznamových zařízeních Atomos Ninja V. Další informace najdete na webu společnosti Atomos.
⁴ Připravte svůj fotoaparát Z 7 na 12bitový videovýstup ve formátu RAW. Stáhněte si nejnovější aktualizaci firmwaru a předejte fotoaparát do servisu Nikon k aktivování formátu RAW. Za aktivaci formátu RAW může být účtován poplatek, o informace požádejte v servisu.
Nejnovější firmware si můžete stáhnout zde
Nejbližší servis Nikon naleznete zde
⁵ ProRes RAW je videoformát RAW vyvinutý v roce 2018 společností Apple Inc.
⁶ Jsou podporovány karty CFexpress typu B vyráběné společnostmi Sony, ProGrade a Lexar. Prostřednictvím aktualizací firmwaru bude v budoucnu přidána podpora karet dalších výrobců.

Logotyp Bluetooth® a loga jsou registrované ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a veškeré jejich použití společností Nikon a jejími pobočkami probíhá v rámci licence.
Název Wi-Fi® a logo Wi-Fi Certified jsou registrované ochranné známky sdružení Wi-Fi Alliance®.
Všechny ochranné známky Nikon jsou ochrannými známkami společnosti Nikon Corporation.


Kód položky
Z 7 - VOA012BE
Sada Z 7 24–70 f/4 kit - VOA010K001
Sada Z 7 FTZ kit - VOA010K002
Sada Z 7 24–70 f/4 kit + 64GB karta XQD - VOA010K006
Sada Z 7 24–70 f/4 + FTZ kit + 64GB karta XQD - VOA010K008