Z 6

24,5 MILIONU PIXELŮISO 100–51 20012 SN./S.VIDEO 4KWI-FI® 5 GHZ

Pokud vás něco baví, dělejte to. Pokud vás něco inspiruje, prožívejte to.

nikon-image

První dojmy z fotoaparátu Nikon Z 6 – fotografka jídla a životního stylu Dominique Cherry

Vaše vize. Váš hlas.

Ukažte své nápady. Rychlý obrazový snímač ve formátu kinofilmu vám nabízí možnost prosadit se.

nikon-image
nikon-image

Ostrý obraz v celém obrazovém poli

Obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu s 24,5 milionu pixelů vybavený technologií přímého osvětlení fotodiod a automatickým zaostřováním v obrazové rovině dokáže zachytit řezavě ostré snímky.

nikon-image

Nadmíru vysoká rychlost

Bleskově rychlý systém zpracování obrazu EXPEED 6 produkuje snímky s nízkou úrovní šumu a úchvatným dynamickým rozsahem při vysokých i nízkých hodnotách ISO.

nikon-image

Velký bajonet. Velké možnosti.

Velký bajonet o průměru 55 mm umožňuje fotoaparátům řady Z zachytit více světla. Vzdálenost pouhých 16 mm mezi bajonetem a obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu znamená, že na obrazový snímač dopadá více světla.

Nikkor Z Noct S Line BK

Inspirace světlem

Od modrých odstínů osvětlení za soumraku až po graficky působící stíny. Skvělá optická konstrukce objektivů s bajonetem Nikon Z vám v kombinaci s bajonetem o velkém průměru umožní kouzlit se světlem.

ISO 100–51 200. Inspirace i po setmění.

Získáváte naprostou svobodu pro zachycení všech detailů i za tmy a můžete tak fotografovat městské scenérie ve 3 hodiny ráno i pořizovat portrétní snímky za nízké hladiny osvětlení.

nikon-image
nikon-image

Jeden adaptér. Nekonečná inspirace.

Opatříte-li fotoaparát Z 6 adaptérem bajonetu FTZ, budete moci využívat dosud používané objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F. Nedochází k žádnému zhoršení kvality obrazu. A objektivy bez redukce vibrací získají díky fotoaparátu s vestavěnou redukcí vibrací novou úroveň ostrosti.

Další informace
nikon-image

That look. That moment.

With Eye-Detection AF, your Nikon Z camera can lock onto your subject’s eye whether they’re alone or a face in a crowd. You select which eye to focus on via the multi-selector, and the camera maintains focus even if the eye is briefly obscured.
nikon-image

Tvorba kompozic v širokém rozmezí obrazového pole

Automatické zaostřování (AF) s extrémně širokým pokrytím 90 % obrazového pole zaostří každý objekt. V kombinaci s neuvěřitelně výkonným zaostřováním objektivů s bajonetem Nikon Z to znamená i snadnou detekci objektů na okrajích obrazového pole. Rovněž fotografování na výšku je neuvěřitelně přesné.

nikon-image

Svoboda zaostření libovolného objektu

Systém automatického zaostřování okamžitě zpozoruje pohyb. Sledovat lze i malé nebo rychle se pohybující objekty s absolutní přesností – v libovolném světle. A pro zaostření i na ty nejmenší detaily lze použít přesná zaostřovací pole.

nikon-image

Využití i toho nejslabšího světla

Při fotografování s objektivy se světelností f/2 a vyšší pracuje měření expozice až do jasu −4 EV. Hledejte jemné rozdíly ve stínech. Zaostřete na detaily – i když je jediným osvětlením měsíc.

nikon-image

Zachycení výrazu

Inteligentní obvod detekce tváří rozpoznává a zaostřuje tváře osob. Ten pohled. Ten výraz. Zachytíte vše – i při rychlém pohybu osoby.

Snadné sledování objektu

Někdy se v jediném okamžiku odehrává spousta věcí. Takže je nutné mít možnost rychle přepínat mezi pohybujícími se objekty v obrazovém poli. Nebo je třeba zafixovat sledování objektu přesně na jediný objekt tak, aby jej nerušily ostatní objekty. Přizpůsobení tlačítek Fn na fotoaparátu nebo objektivu umožní sledování objektu v režimu automatické volby zaostřovacích polí kdykoli je třeba, stejně jako při použití digitálních jednookých zrcadlovek.

nikon-image

Načasování je vším.

Sériové snímání s frekvencí 12 sn./s. Snímky plné akční krásy.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

Stabilita

Redukce vibrací (VR) ve fotoaparátu pracující v pěti osách potlačuje účinky chvění fotoaparátu v pěti směrech. Ostré snímky za všech okolností. Stabilní video.

nikon-image

Akce

Režim Sport poskytuje stabilnější obraz v hledáčku při fotografování výjimečně rychlých akcí i panorámování. Při záznamu videí spolupracuje redukce vibrací pohybem obrazového snímače v pěti osách s elektronickou redukcí vibrací a zajišťuje neuvěřitelně stabilní stopáž videí.

nikon-image

Výhoda pěti EV

Redukce vibrací v pěti osách zabudovaná ve fotoaparátu umožňuje fotografovat až o 5 EV delšími časy závěrky, než by jinak bylo možné.² Získáte brilantnější snímky při ubývajícím denním světle a zaznamenáte filmové scény bez nežádoucích efektů chvění fotoaparátu.

Když lze něco vidět, lze to i zachytit

Svobodná tvorba kompozice. Pokročilý elektronický hledáček Nikon s 3 686 000 pixely nabízí jemné, vysoce kvalitní zobrazení. Velmi jasný a velmi ostrý elektronický hledáček zobrazuje celé obrazové pole snímků.

nikon-image

Robustní provedení

Skleněné asférické optické členy a ochranné vrstvy brání vzniku závoje a reflexů a omezují zobrazení nečistot na optice, které zhoršují kvalitu obrazu. Při zkoumání tajemství noci i fotografování na jasném denním světle uvidíte vše jasně.

nikon-image

Ostrost

Velký elektronický hledáček OLED s brilantním obrazem má přirozené barevné podání a hladce zpracovává pohyb. Ostrý a stabilní obraz usnadňuje tvorbu kompozice – a to i při rychlém panorámování nebo zvětšení obrazu pro kontrolu zaostření.

nikon-image

Všestrannost

Elektronický hledáček dokáže zobrazit snímky tak, jak budou vypadat při použitém nastavení – nebo si můžete vybrat přirozený obraz obdobný optickému hledáčku. V obou zobrazeních můžete zobrazovat i provozní informace, které vám pomohou při kompozici.

nikon-image

Čistý expresionismus

nikon-image

Dokonalé akce

Videa 4K/UHD s frekvencí 30p se zaznamenají s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Videa Full HD s frekvencí až 120p mají bohaté detaily a nabízejí strhující zpomalené záznamy. Během záznamu videa 4K nebo Full HD můžete rovněž snadno fotografovat.

nikon-image

Vysoké rozlišení

Převzorkování z 6K umožňuje pořizovat stopáž 4K s úžasnou jemností a detaily. Rychlý systém zpracování obrazu EXPEED 6 zaručuje krásně čisté soubory, které jsou pozoruhodně prosté obrazového šumu, moaré a falešných barev.

nikon-image

Skvělé tvůrčí možnosti

Světelné objektivy s bajonetem Nikon Z nabízejí tiché automatické zaostřování a dokonalou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh). Během manuálního zaostřování scény máte k dispozici pomůcku ve formě zvýraznění pro zaostřování.

nikon-image

Stabilní pohyb

Při pořizování videí můžete nastavovat rychlost a citlivost automatického zaostřování. Skvělé zaostřování objektivů s bajonetem Nikon Z omezuje nežádoucí změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování a také změny zaostření při zoomování.

nikon-image

10bitový formát N-Log

Vytvořte požadovaný charakter. Videa můžete zaznamenávat v kvalitní 10bitové barevné hloubce a získávat tak čtyřnásobek informací oproti standardnímu 8bitovému záznamu. Dosáhnete tak maximální kvality obrazu pro úpravy a barevné korekce. Asistent pro zobrazení vám poskytne standardní obraz s jednoduchou korekcí barevného podání.

nikon-image

Funkce Active D-Lighting

Vyvažujte světlo. Funkce Active D-Lighting ve fotoaparátu vyvažuje světla a stíny velmi kontrastních scén. To je ideální pro stopáž videí, která musí být připravena k použití ihned po zaznamenání.

nikon-image

Výstup časového kódu

Zůstaňte v souladu. Časový kód můžete zaznamenávat ve formátu s kompenzací nebo bez kompenzace mezer (drop frame) a posílat na 10bitový výstup HDMI. Fotoaparát Z 6 je kompatibilní s protokolem Atomos Open Protocol, spouštění a zastavování záznamu videí HDMI tedy můžete provádět prostřednictvím externího záznamového zařízení. Nebo prostřednictvím fotoaparátu.

nikon-image

Video ve formátu ProRes RAW z formátu RAW fotoaparátu

Při zaznamenávání videa získáte maximální flexibilitu. Fotoaparát Nikon Z 6 umožňuje výstup videa ve 12bitovém formátu RAW přímo do externího záznamového zařízení, jako je například Atomos Ninja V.³ ⁴ Datový tok videa se zaznamenává ve formátu ProRes RAW⁵, který nabízí maximální flexibilitu pro korekce barevného podání a bohaté detaily v jasných i tmavých oblastech. Tuto funkci lze aktivovat v servisu Nikon.

nikon-image

Vysoká odolnost

Odolné a lehké tělo z hořčíkové slitiny a důkladné těsnění proti povětrnostním vlivům umožňují brát si tento fotoaparát kamkoli. Odolná a přesná závěrka byla testována na 200 000 pracovních cyklů.

nikon-image

Nastavitelný monitor

Výklopný monitor LCD umožňuje ovládat automatické zaostřování a spouštění závěrky dotykem. A monitor s vysokým rozlišením znamená, že lze snadno kontrolovat pořízené snímky při libovolném osvětlení.

nikon-image

Komfortní držení

Hluboký a bezpečný grip tohoto fotoaparátu vám dodá pocit, že je fotoaparát prodloužením vaší ruky. Už ho nebudete chtít odložit.

nikon-image

Konstrukce pro praxi

Tlačítka a ovládací prvky jsou přesně tam, kde je chcete mít. Ovládání je naprosto přirozené. Nemáte čas nastavovat expozici nebo čas závěrky? Vždy máte k dispozici rovněž automatický režim.

nikon-image

Zrychlete svůj pracovní postup s kartami CFexpress

Karty CFexpress typu B jsou podporovány na fotoaparátech Nikon Z 6 a Z 7⁶. Získáte vysoké rychlosti přepisu dat a dosáhnete extrémně rychlých přenosů dat z fotoaparátu do počítače. Usnadněte si práci s velkými soubory.

nikon-image

Připojení k chytrému zařízení

Pomocí vestavěných připojení Wi-Fi® a Bluetooth® se můžete s využitím aplikace SnapBridge rychle připojit k libovolnému chytrému zařízení. Okamžitě můžete sdílet snímky ve formátu JPEG. A dálkově fotografovat a zaznamenávat videa.

nikon-image

Propojení s počítačem

Můžete snadno bezdrátově přenášet snímky ve formátech JPEG a RAW v režimu stanice nebo přístupového bodu. Bezdrátové síťové rozhraní WT-7A slouží ke kabelovému i bezdrátovému připojení k domácím sítím na větší vzdálenost.

nikon-image

Zapůsobte

Fotoaparát umožňuje vytvářet úchvatná časosběrná videa 4K/UHD. Během několika sekund tak můžete snadno urazit hodinovou cestu.

nikon-image

Otevřete oči

Získejte ostré a brilantní snímky a videa z vašich nočních výletů. Ať už se jedná o statické snímky nebo videa, získáte při slabém osvětlení maximální detaily.

nikon-image

Pracujte jednoduše

K dispozici máte 20 kreativních efektů pro statické snímky i videosekvence, a všechny si můžete navíc přizpůsobit a uložit pro další použití.

Technical Specifications

Další informace

¹ K 23. srpnu 2018
² Podle standardů CIPA
³ Pro zajištění kompatibility s formátem videa Nikon RAW může být nutné aktualizovat firmware i v externích záznamových zařízeních Atomos Ninja V. Další informace najdete na webu společnosti Atomos.
⁴ Připravte svůj fotoaparát Z 6 na 12bitový videovýstup ve formátu RAW. Stáhněte si nejnovější aktualizaci firmwaru a předejte fotoaparát do servisu Nikon k aktivování formátu RAW. Za aktivaci formátu RAW může být účtován poplatek, o informace požádejte v servisu.
Nejnovější firmware si můžete stáhnout zde
Nejbližší servis Nikon naleznete zde
⁵ ProRes RAW je videoformát RAW vyvinutý v roce 2018 společností Apple Inc.
⁶ Jsou podporovány karty CFexpress typu B vyráběné společnostmi Sony, ProGrade a Lexar. Prostřednictvím aktualizací firmwaru bude v budoucnu přidána podpora karet dalších výrobců.

Logotyp Bluetooth® a loga jsou registrované ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a veškeré jejich použití společností Nikon a jejími pobočkami probíhá v rámci licence.
Název Wi-Fi® a logo Wi-Fi Certified jsou registrované ochranné známky sdružení Wi-Fi Alliance®.
Všechny ochranné známky Nikon jsou ochrannými známkami společnosti Nikon Corporation.


Kód položky
Z 6 - VOA020AE
Sada Z 6 24-70 f/4 kit - VOA020K001