21-07-2020

VSTUPTE MEZI UŽIVATELE FOTOAPARÁTŮ MIRRORLESS VE FORMÁTU KINOFILMU S NOVÝM FOTOAPARÁTEM NIKON Z 5 A OBJEKTIVEM NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3

Amsterdam, Nizozemsko, 21. července 2020: Společnost Nikon dnes uvádí nový fotoaparát řady Nikon Z s obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu pro začínající uživatele. Odolný, lehký a snadno ovladatelný Nikon Z 5 je vynikajícím prostředkem pro každého, kdo chce vstoupit do oblasti fotoaparátů mirrorless s obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu. Spolu s fotoaparátem je k dispozici rovněž nový, snadno přenosný objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3: Nejkratší a nejlehčí dostupný objektiv mirrorless se zoomem ve formátu kinofilmu.¹ Objektiv je perfektním doplňkem fotoaparátu Nikon Z 5 a vynikající volbou pro libovolného uživatele přístrojů Nikon Z vyžadujícího perfektně přenosný objektiv se zoomem ve formátu kinofilmu.

Nikon Z 5 se řadí pod fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6 a je konstruován pro každého, kdo chce začít zkoumat krásy fotografie ve formátu kinofilmu. Bez ohledu na to, jestli uživatel fotografuje nebo zaznamenává videa 4K, uvidí ve výsledcích pozoruhodný nárůst detailů, prostorové hloubky a barev. Brilantních snímků s působivým dynamickým rozsahem lze díky 24,3MP obrazovému snímači CMOS ve formátu kinofilmu, který plně využívá vysokou propustnost světla bajonetu Nikon Z s extrémně velkým průměrem, dosáhnout i při použití vysokých citlivostí ISO. Hybridní 273bodový AF systém Nikon zaostřuje v celém obrazovém poli a stejný elektronický hledáček jako v osvědčených přístrojích Z 6 a Z 7 nabízí extrémně ostré zobrazení. Dva sloty pro paměťové karty poskytují všestranné úložiště a ovládání fotoaparátu je díky osvědčené ergonomii systému Nikon Z včetně výrazného gripu zcela komfortní. Fotoaparát lze rovněž napájet pomocí rozhraní USB² – ideální vybavení v případě záznamu dlouhých časosběrných sekvencí z okna obývacího pokoje!

Nikon Z 5 je kompatibilní se všemi světelnými a kompaktními objektivy NIKKOR Z od širokoúhlých objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností až po teleobjektivy se zoomem. A součástí základní sady s fotoaparátem je výjimečně snadno přenosný objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3. Tento nový malý, ostrý a všestranný základní objektiv se zoomem pokrývá nejpoužívanější ohniskové vzdálenosti a poskytuje vynikající obrazový výkon pro statické snímky i videa. Nikon Z 5 je rovněž plně kompatibilní s adaptérem bajonetu FTZ, který umožňuje beze ztráty kvality obrazu používat objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Nikon Z 5 a objektiv NIKKOR Z 24–50 mm jsou fantastickou příležitostí pro zkoumání výhod fotografie v systému Nikon Z s obrazovými snímači ve formátu kinofilmu. Získáte působivou kvalitu obrazu systému Nikon Z s bohatšími barvami a limitovanější hloubkou ostrosti ve výjimečně snadno přenosném provedení. Nové vybavení je perfektním prostředkem pro otestování vaší tvořivosti a získání snímků s obrazovým polem ve formátu kinofilmu, po jakých jste vždy toužili“.

Společnost Nikon bude i nadále pokračovat v rozšiřování řady objektivů NIKKOR Z o výkonné objektivy různých typů, které budou podporovat tvůrčí záměry fotografů. Později v tomto roce je plánováno uvedení objektivu NIKKOR Z 14–24 mm f/2,8 S. K dispozici je rovněž nový plán vývoje objektivů NIKKOR Z.

Rozšiřte své tvůrčí možnosti. Nikon Z 5.

Působivá kvalita obrazu systému Nikon Z: Bajonet Nikon Z s extrémně velkým průměrem, výkonný obvod pro zpracování obrazu EXPEED 6 a obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu s 24,3 MP a rozsahem citlivostí ISO 100–51 200.
Malá sada, velké možnosti: Součástí základní sady fotoaparátu Z 5 a objektivu je výjimečně snadno přenosný objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3.
273bodové hybridní automatické zaostřování: Poskytuje plynulé, rychlé a přesné zaostřování v rámci obrazového pole. Zaostřování s detekcí očí zaručuje perfektní portréty osob. Zaostřování s detekcí zvířat zajišťuje to samé u koček a psů.
Redukce vibrací v 5 osách: Záruka ostrých snímků a stabilních videí.
Extrémně ostrý elektronický hledáček s 3 690 000 pixely: Elektronický hledáček s vysokým rozlišením nevynechá nic z obrazového pole. Klíčová nastavení jako expozice, citlivost ISO a vyvážení bílé barvy jsou aplikována v reálném čase.
Ergonomie systému Nikon Z: Rozměrný grip poskytuje pocit jistoty a klíčové ovládací prvky jsou perfektně rozmístěné.
Odolné a zároveň lehké provedení: Tělo fotoaparátu z hořčíkové slitiny je vybavené těsněními proti vnikání prachu a vlhkosti.
Dva sloty pro paměťové karty, napájení pomocí USB: Fotoaparát umožňuje používat paměťové karty SD UHS-II a lze jej nabíjet (ve vypnutém stavu) nebo napájet pomocí USB².
Výklopný dotykový monitor: Umožňuje zaostřit a exponovat dotykem a poklepáním zobrazit obrazové pole ve 100% zvětšení.
Plynulá videa 4K: Objektivy NIKKOR Z ve formátu kinofilmu nabízejí překrásně limitovanou hloubku ostrosti. Přímo ve fotoaparátu můžete vytvářet poutavá časosběrná videa a zároveň fotografovat během filmování.
Vestavěná připojení Wi-Fi® a Bluetooth®. Aplikace Nikon SnapBridge usnadňuje přenášení snímků a videí, resp. přeměňuje chytré zařízení ve vzdálený monitor a dálkový ovladač.

Buďte smělí. Buďte svobodní. NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3.

Výjimečně přenosný objektiv se zoomem ve formátu kinofilmu: Objektiv pokrývá ohniskové vzdálenosti 24–50 mm od širokoúhlého objektivu až po základní objektiv a umožňuje použití filtrů o průměru 52 mm.
Zasouvací konstrukce: Stačí jen vysunout nebo zasunout objektiv otáčením zoomového kroužku.
Kvalita obrazu systému Nikon Z: Pořízené snímky mají vynikající ostrost a jsou rovnoměrně osvětlené v celém obrazovém poli.
Bohaté barvy: Optická skla ED a asférické optické členy minimalizují zkreslení obrazu v celém rozsahu zoomu.
Konstantní nejkratší zaostřitelná vzdálenost: Pouhých 0,35 m v celém rozsahu zoomu.
Vynikající pro video: Tiché zaostřování a potlačení změn ohniskové vzdálenosti během přeostřování pro získání profesionálně působících výsledků.
Přizpůsobitelný příkazový kroužek: Lze jej použít pro nastavení clony, korekce expozice nebo citlivosti ISO.

¹ Nejkratší objektiv s nejnižší hmotností mezi základními objektivy se zoomem pro fotoaparáty mirrorless s výměnnými objektivy formátu FX uvedenými k 21. červenci 2020.
² Je nutný kabel USB s konektory typu C na obou koncích.